Європейський Союз підтвердив можливість розділення України та Молдови у процесі їхнього вступу до складу організації.

Європейський Союз обмірковує варіант продовження інтеграційних переговорів з Республікою Молдова, відокремлюючи її від України, в умовах, коли Угорщина перешкоджає діалогу з Києвом.

У інтерв'ю для Europa Libera Moldova єврокомісарка з питань розширення Марта Кос поділилася цими відомостями, як повідомляє "Європейська правда".

Кос сказала, що "не може виключити відокремлення" двох країн на шляху до членства в ЄС вже в червні, коли в Брюсселі мають бути прийняті кілька рішень щодо розширення.

Її коментар був зроблений на фоні того, що Угорщина перешкоджає прогресу в переговорах щодо приєднання України.

"Ми вже обговорюємо з державами-членами, що робити, бо жодна держава-член не виступає проти відкриття першого кластера Молдовою", - зазначила єврокомісарка.

Вона зазначила, що єдина країна, яка виступає проти інтеграції України в Європейський Союз, - це Угорщина.

Молдова і Україна на сьогоднішній день спільно просувалися в напрямку європейської інтеграції, їхній союз в цьому процесі сприймався як потужний тандем.

В минулому році 27 країн Європейського Союзу схвалили старт переговорів щодо вступу з двома кандидатами, проте жоден з розділів переговорного процесу ще не був відкритий.

Переговори з Україною опинилися під загрозою через блокування з боку Угорщини, яка висунула ряд вимог, зокрема, щодо надання розширених прав для угорської громади.

Кос вважає, що існує навіть можливість, що Молдова стане членом ЄС до кінця її мандата, у 2029 році.

За її словами, "якщо ми не матимемо жодної нової держави-члена під час поточного мандату Європейської комісії", це буде вважатися "провалом".

"Молдова дійсно вирізняється як зразковий учень серед усіх учасників. Вони щиро усвідомлюють значення цього історичного моменту", - зазначила єврокомісарка.

Кос висловила жаль з приводу того, що Угорщина політизує процес вступу України. Будапешт навіть організував консультативне опитування про вступ України до ЄС - прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вже публічно проголосував проти.

"Україна зробила достатньо, я можу сказати це з власного досвіду, оскільки сприяла діалогу між Угорщиною та Україною", - зазначила Кос.

З її слів, Угорщина представила численні вимоги для обговорення, і Україна готова їх усі виконати.

"Проте цього для Угорщини виявляється замало," - підсумувала Кос.

Нещодавно інформаційні джерела "Європейської правди" повідомили, що якщо Угорщина не зупинить блокування відкриття кластерів у переговорах щодо вступу України до ЄС, то Молдова, яка також почала ці перемовини, може раніше відкрити кластер 1 "Засадничі питання" ("Основи").

У цей час прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна демонструє найшвидші темпи приєднання до Європейського Союзу серед усіх країн, які коли-небудь прагнули стати його членами.

В Єврокомісії підкреслили, що процес оцінки під час переговорів про вступ України проходить з темпами, які не мають аналогів в історії Європейського Союзу.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.