Єрмак проводить зустрічі з командами Трампа та Байдена в Сполучених Штатах, повідомляють ЗМІ.

Українська делегація на чолі з главою Офісу президента Андрієм Єрмаком 4 грудня зустрілася з представниками команди новообраного президента США Дональд Трампа. Про це з посиланням на джерела написали кілька західних видань.

Сьогодні, 5 грудня, також запланована зустріч Андрія Єрмака із радником з нацбезпеки США Джейком Салліваном. Про це повідомили Голосу Америки у Білому домі.

У Вашингтоні делегація поспілкувалась із кандидатом на посаду радника з національної безпеки Білого дому Майклом Волцом і кандидатом у спецпредставники по Україні Кітом Келлогом. До обговорень також долучився віцепрезидент Джей Ді Венс. А раніше в у Флориді Єрмак зустрівся з майбутнім керівником апарату Білого дому Сьюзі Вайлз, пише The Wall Stree Journal (WSJ).

Єрмак, за словами джерел WSJ, прагне встановити контакти з асистентами Трампа, аби зменшити "значні різниці в підходах до мирного врегулювання конфлікту між Києвом та Москвою" і має намір "передати інформацію про свою готовність до мирних переговорів".

В недавньому інтерв'ю для Sky News президент України Володимир Зеленський заявив, що країна може розглянути можливість укладення угоди про припинення вогню, якщо їй буде надано право вступити до НАТО. У майбутньому Київ планує відновити контроль над територіями, захопленими Росією, використовуючи дипломатичні методи, а не військову агресію.

"Це має бути стійкий мир...Нестабільний, тимчасовий мир не служить ні інтересам США, ні України" - цитує WSJ одного зі своїх анонімних співрозмовників.

Згідно з американським виданням, команда Трампа не проявляє значного інтересу до можливості запропонувати Україні вступ у НАТО.

Одночасно, медіа повідомляє про те, що така точка зору...

Києва щодо НАТО може бути тимчасовою і цитує на підтвердження цього аналітика International Crisis Group Лучіана Кіма.

"Українці займають радикальну позицію під час потенційних переговорів... В дійсності, вони можуть усвідомити, що вступ до НАТО наразі не є реалістичним. Але чому їм варто визнати це ще до початку діалогу?" - зазначає Кім.

Андрій Єрмак, згідно з інформацією WSJ, посилаючись на свої джерела, планує представити Україну в образі "конструктивного партнера в процесі мирних переговорів, а не як перешкоду для їх досягнення".

Експерт International Crisis Group вказує також на те, що у Києві є розчарування адміністрацією Байдена через обмежену військову допомогу.

"У Києві панує велике розчарування через відхід чинної адміністрації. Нова команда Трампа вселила в жителів столиці надію на зміни. Яким чином це втілиться в реальність - залишається відкритим питанням. Проте одне зрозуміло: нинішній стан справ не може тривати довго," - зазначив Лучіан Кім.

Лідери інших країн, включаючи Канаду, Польщу та Аргентину також вже проводили зустрічі із командою Трампа.

У попередньому інтерв'ю для Голосу Америки колишній американський генерал Веслі Кларк висловив своє незадоволення діями адміністрації Байдена. Він зазначив, що Сполучені Штати мають можливість надавати більше систем Patriot та сучасних технологій.

Відколи Дональд Трамп переміг на президентських перегонах адміністрація Байдена заявила про збільшення об'єми пакетів допомоги для Києва. Зокрема на початку цього тижня Пентагон оголосив про пакет допомоги на 725 мільйонів доларів.

Адміністрація президента Байдена має намір звернутися до Конгресу з проханням про виділення ще 24 мільярдів доларів для підтримки України. Проте спікер Палати представників, республіканець Майк Джонсон, повідомив, що не планує винести це питання на голосування в Конгресі.

Відповідаючи на запитання кореспондентки Голосу Америки Катерини Лісунової, Джонсон зауважив:

"Тепер уже не Джо Байден вирішує це питання. У нас є новообраний президент, і ми плануємо дочекатися та впровадити стратегію нового верховного головнокомандувача стосовно всіх цих питань."

Раніше Кіт Келлог, який є кандидатом на посаду спецпредставника по Україні в команді Трампа, висловив підтримку ініціативам адміністрації Байдена щодо швидкої доставки озброєння в Україну. Проте раніше він також піднімав питання про можливість призупинення постачання зброї, щоб спонукати Україну до переговорів з Росією.

"З кожним кроком, який робить адміністрація Байдена, зростає кількість можливостей для нового президента реалізовувати свої задумки... Це все ґрунтується на механізмах впливу. Президент усвідомлює це і планує використати на свою вигоду," - зазначив Келлог у розмові з Fox News.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.