Житло для військовослужбовців: фахівці Юридичного Гончаренко центру роз'яснили, як отримати переваги від програми.
Військовослужбовці мають можливість скористатися пільговим кредитом в рамках програми єОселя. Захисники можуть отримати фінансування для покупки квартири, прав на нерухомість, приватного будинку, таунхаусу або дуплексу за ставкою 3% або 7% річних. Детальніше про цю можливість, специфіку програми та можливі труднощі під час отримання допомоги роз’яснюють фахівці Юридичного Гончаренко центру.
Вони зазначили, що єОселя - це програма доступного кредитування житла, якою можуть скористатися учасники бойових дій, ветерани війни, люди з інвалідністю через війну та члени їхніх сімей.
Директор Юридичного Гончаренко центру, Микола Брюховецький, зазначив, що програма пропонує два види кредитування - іпотеку під 3% та під 7%. Отримати іпотеку зі ставкою 3% можуть захисники України, працівники силових структур та їхні родини, а також вчителі, медичні працівники, співробітники освітньої сфери та науковці. У той же час, на іпотеку зі ставкою 7% можуть розраховувати ветерани війни та їхні сім’ї, учасники бойових дій, особи з інвалідністю, що виникла внаслідок війни, родини загиблих ветеранів, а також сім'ї тих, хто віддав життя за Україну.
"Кредитні умови є досить зручними. Придбати квартиру в Києві та обласних центрах можна лише за умови, що вік будинку не перевищує 10 років (раніше обмеження становило 3 роки). У інших населених пунктах немає обмежень щодо віку будівель. Крім квартир, можливе також придбання приватних будинків, таунхаусів і дуплексів, проте вік таких об'єктів не повинен перевищувати 3 років", - зазначає Микола Брюховецький.
Для отримання пільгового кредиту за програмою єОселя необхідно:
- подати заявку через застосунок "Дія",
- отримати варіанти від фінансових установ і обрати один із них,
- пройти перевірку даних і документів у вибраному банку,
- вибрати місце для покупки (власноруч підбираєте нерухомість та надаєте усі необхідні документи для отримання кредиту в банківській установі).
- оформити кредитний договір з банківською установою та угоду про купівлю-продаж (банк переказує кредитні кошти на рахунок продавця нерухомого майна).
В рамках програми фактично неможливо скористатися нею в малих містах, де немає нових будівель. Окрім цього, банки при ухваленні рішень про кредитування враховують потенційні ризики. Фахівці зазначають, що багато труднощів пов'язано з мінімальним першим внеском, який наразі становить 20% від вартості житла.
За потреби отримати юридичну консультацію військовослужбовці та учасники бойових дій можуть звернутися на гарячу лінію Безоплатної правничої допомоги від держави. Проконсультувати можуть за номером 0 800 213 103. Безоплатну юридичну допомогу надають також на гарячій лінії Юридичного Гончаренко центру за номерами: +380672042206, +380951168887 або +380937440036, а також у WhatsApp, Telegram, Viber, Signal з понеділка по п'ятницю, 9.00 до 18.00.