Колишня голова Єврокомісії виступила з ініціативою запровадження "партнерства з частковим членством" для України, вважаючи це кроком на шляху до повноправного членства в Європейському Союзі.

Екс-президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер запропонував концепцію "часткового членства" для України, підкреслюючи, що країні ще потрібно здійснити численні трансформації, щоб мати змогу повноцінно приєднатися до Європейського Союзу, до якого вона прагне приєднатися якомога швидше.

Згідно з інформацією, наданою німецькими медіа, як зазначає "Європейська правда", цю думку висловив він у коментарі для агентства dpa.

Жан-Клод Юнкер, який очолював Європейську комісію з 2014 по 2019 рік, висунув концепцію "часткового членства" України в Європейському Союзі. Згідно з цією пропозицією, Україна могла б брати участь у деяких внутрішніх процедурах та засіданнях ЄС, проте не отримала б права голосу.

"Швидкий вступ України до ЄС є малоймовірним… У країні залишається безліч актуальних питань, таких як корупція та проблеми з верховенством права, які необхідно вирішити, перш ніж розглядати серйозні перспективи членства", - підкреслив Юнкер.

Він вважає, що для України модель "часткового членства" стала б ознакою визнання європейськими союзниками її зусиль у сфері євроінтеграції.

Подібні висловлювання від Юнкера звучали рік тому — колишній голова Єврокомісії зазначив, що європейські партнери не повинні давати українцям "помилкових обіцянок" про швидке приєднання до ЄС, підкресливши, що країна наразі не готова до членства, зокрема через "корупцію на всіх щаблях суспільства".

На його слова відреагувала чинна президентка Єврокомісії та офіційний Київ, а в уряді Угорщини тоді заявили, що погоджуються з оцінкою Юнкера, та запропонували надати Україні "привілейоване партнерство" замість членства в ЄС.

Нагадаємо, що в червні 2024 року Європейський Союз офіційно розпочав переговори про вступ з Україною та Молдовою. У доповіді Європейської комісії, присвяченій розширенню, яка була оприлюднена восени 2024 року, зазначено про намір відкрити перші переговорні кластери з Україною в наступному році.

Глава Міністерства закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що під час польського головування в Раді Європейського Союзу в першій половині 2025 року Київ має намір ініціювати відкриття двох переговорних кластерів.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.