Джеремі Бренстен: "Радіо Свобода" стикається з ризиком, що фінансові ресурси вичерпаються протягом кількох тижнів, а наразі ми існуємо на накопиченнях.
Регіональний директор "Радіо Вільна Європа" / "Радіо Свобода" для Східної Європи оголосив про проведення переговорів, які стосуються можливих фінансових ресурсів для підтримки медіаорганізації.
У США суд скасував рішення про зупинку фінансування для "Радіо Свобода", але кошти на рахунки ще не надійшли, тому медіакорпорація продовжує існувати за рахунок заощаджень.
Цю інформацію озвучив Джеремі Бренстен, регіональний директор "Радіо Вільна Європа" / "Радіо Свобода" під час панельної дискусії "Заглушити сигнал: чи відмовляється вільний світ від свого голосу?", що проходила в рамках 17-го Київського безпекового форуму.
Ми опинилися в серйозній небезпеці, адже наші фінанси можуть вичерпатися всього за кілька тижнів. В даний момент ми існуємо на накопичені кошти. Останній затверджений Конгресом бюджет ми не отримували з кінця березня.
Подібно до "Голосу Америки" та інших міжнародних установ, ми також стали учасниками ряду юридичних суперечок. Учора у Вашингтоні весь склад Окружного апеляційного суду округу Колумбія ухвалив рішення на нашу користь, підтвердивши рішення суду першої інстанції, яке зобов'язує федеральну агенцію USAGM виплатити нам кошти за квітень.
Проте на сьогоднішній день ми все ще очікуємо на ці фінансові надходження, які поки що не прибули. Внаслідок цього наша можливість підтримувати роботу ще протягом декількох тижнів обходиться нам досить дорого", -- поділився Джеремі Бренстен.
За його словами, редакціям "Радіо Вільна Європа" / "Радіо Свобода" довелося перевести багатьох співробітників на часткову оплату та скоротити фрілансерів у багатьох країнах.
Крім того, медіа були змушені зосередити свою увагу виключно на висвітленні ключових новин, призупинивши при цьому ряд програм і проєктів, зокрема ранкове шоу та діяльність спеціального відділу, що займається питаннями біженців.
Проте ситуація в Україні, за його словами, залишається головним напрямком роботи медіакорпорації — в даний час там задіяні більше 100 журналістів і технічних працівників. Незважаючи на кризу, "Радіо Свобода" продовжує здійснювати репортажі з лінії фронту та з різних міст по всій території країни.
Він зазначив, що "Радіо Вільна Європа" / "Радіо Свобода" продовжує бути єдиним значним ЗМІ, яке передає реальні новини про Україну в Росії, використовуючи при цьому рідну для росіян мову.
На мою думку, надзвичайно важливо знайти спосіб подолати вплив пропаганди та маніпуляцій свідомістю.
Ми отримали величезну підтримку від лідерів громадянського суспільства та урядів, в тому числі урядів багатьох країн ЄС. Отже, тривають розмови про потенційні фонди для порятунку "Радіо Свобода", але я не можу розголошувати всі деталі.
Ми перебуваємо у скрутному становищі, але продовжуємо працювати, в тому числі завдяки підтримці наших глядачів. Сподіваємося, що ми ще довго будемо з вами", -- підсумував Джеремі Бренстен.
Нагадуємо, що в Сполучених Штатах Апеляційний суд, до складу якого входять 11 суддів, ухвалив рішення про те, що Агентство США з глобальних медіа (USAGM) зобов'язане надати фінансування медіа корпорації "Радіо Вільна Європа" / "Радіо Свобода" на квітень, яке раніше було затверджене Конгресом США. Сума, про яку йдеться, складає 12 мільйонів доларів.
8 травня в столиці України розпочався двохденний 17-й Київський міжнародний форум з питань безпеки, ініційований Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну".
Цьогоріч захід проходить під гаслом "UA: Єднаймося знову, щоб подолати світового агресора".
Форум відзначає дві важливі дати: 80-річчя перемоги у Другій світовій війні та 40-річчя Дня Європи, який став офіційним святом Європейського Союзу.