Два положення угоди Трампа стосовно України викликають неприйнятність у Європейському Союзі, повідомляють ЗМІ.

Європейські чиновники мають намір розглянути можливість визнання Криму як території, що належить Росії, а також встановлення обмежень на участь України в НАТО, визначаючи це як "червоні лінії".

Адміністрація президента Дональда Трампа представила Києву план угоди з умовами вигідними для Москви. Проте ідея визнання Америкою суверенітету Росії над Кримом і відмова України від вступу в НАТО неприйнятні для ЄС. Про це повідомляє Financial Times.

Президент Володимир Зеленський категорично відмовився визнавати суверенітет Росії над будь-якою територією, яку вона анексувала з 2014 року. У відповідь на це, Дональд Трамп висловив свою незгоду, охарактеризувавши позицію Зеленського як "надзвичайно шкодливу" для миротворчих ініціатив США та "провокаційну".

ЗМІ наголошує, що пропозиція Вашингтона схвалити контроль Москви над Кримом, порушуючи узгоджену політику НАТО, можливо, є найбільшою поступкою, яку він зробив Москві за останні місяці в поспіху укладення угоди

Адміністрація Трампа, до того ж, відмовилася підтримати членство України в НАТО, що є давнім побажанням Росії.

Крім того, Москву щедро обсипали заохоченнями, а Київ зазнавав тиску і погроз. Йому мало що пропонували в обмін на відмову від своєї території, додає видання.

За інформацією, наданою західними чиновниками виданню FT, європейські столиці не погодяться на жодні дії США, що стосуються визнання Криму частиною Росії або тиску на Київ. Для європейських країн ідея визнання анексії Криму, яка стала першим випадком захоплення території військовою силою в Європі з 1945 року, є абсолютно неприйнятною. Вони вважають, що це підриває основи міжнародного порядку, що протягом багатьох років забезпечував мир на континенті.

"Крим і наші амбіції щодо вступу в НАТО - це критично важливі питання для нас... Від них ми не можемо відмовитися", - зазначив високопосадовець Європейського Союзу.

Навіть якщо Сполучені Штати вживатимуть заходів самостійно, це може підкріпити російську агресію та спонукати Москву продовжувати свої домагання в Грузії та Молдові, а також загрожувати іншим пострадянським державам, зокрема балтійським країнам, які є членами як НАТО, так і Європейського Союзу.

Найбільшим європейським державам НАТО необхідно "відмовити" Вашингтон від односторонньої дії, вважають в ЄС.

Статус Криму здатен викликати серйозну дипломатичну кризу для НАТО, оскільки альянс чітко заявляє про відмову визнавати російський контроль над цим регіоном. Проте існуюча угода та можливість, що США можуть згорнути переговори, покласти вину на Київ і налагодити відносини з Москвою, можуть спричинити розбіжності серед керівників НАТО.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро раніше заявив, що європейські держави на тому тижні повідомили США, які аспекти потенційної мирної угоди між Україною та Росією не будуть темою переговорів.

ЄС про "територіальні поступки": Крим - це Україна

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.