Дозвіл на атаки по Росії: Державний департамент утримався від коментарів.
У Держдепі заявили, що пристосовують засоби, які надають Україні, коли це доцільно. Однак нових оголошень щодо цього немає.
На брифінгу, що відбувся в понеділок, 18 листопада, речник Державного департаменту США Метью Міллер відмовився висловлюватися щодо повідомлень медіа про можливість застосування ракет ATACMS по території Росії.
Відповідаючи на запит про коментар, Міллер зазначив: "Зараз я не маю жодних новин стосовно коригування нашої політики".
Він також підкреслив важливість участі Сполучених Штатів у підтримці України, зокрема зазначивши утворення Контактної групи, що займається питаннями допомоги Україні та забезпечення відповідальності Росії за її дії.
"Ми неодноразово підкреслювали і продовжуємо підкреслювати, що наші ресурси для України завжди будуть адаптовані відповідно до потреб ситуації. Ви мали можливість спостерігати це на прикладах наших дій, реалізованих протягом останніх кількох років", - зазначив Міллер.
Він також утримався від коментарів щодо заяви Міністерства закордонних справ Росії, яка попереджає Сполучені Штати про можливу ескалацію "конфлікту".
На це, однак, він нагадав, що саме Росія "раз у раз призводила до ескалації конфлікту", зокрема, залучивши 11 тисяч північнокорейських військ.
За інформацією, оприлюдненою The New York Times, президент США Джо Байден уперше дав дозвіл українським військовим на використання далекобійних ракет ATACMS для атак на російську територію.
У понеділок, під час засідання Єврокомісії, Жозеп Боррель, який очолює європейську дипломатію, оголосив, що Сполучені Штати надали Україні можливість використовувати ракети ATACMS для атак на російську територію. Він зазначив, що Київ отримав дозвіл на здійснення ударів на відстані до 300 кілометрів.