До 2000 ударних безпілотників за ніч: Росія активізує виробництво "Шахедів", а ISW попереджає про новий етап терору.
Якщо минулого року росія запускала по Україні десятки дронів, то наразі їхня кількість збільшилася до кількох сотень. А у ніч з 8 на 9 липня кількість задіяних засобів нападу склала рекордні 728 одиниць. Не виключено, що невдовзі на нашу країну летітимуть тисячі ударних БпЛА.
В американському Інституті вивчення війни (ISW) в своєму звіті вказують на те, що країна-агресорка розширює виробництво "Шахедів", щоб запускати ще більші ударні пакети безпілотників далекого радіусу дії.
"Російські війська можуть бути здатні завдати ударів по Україні до 2000 безпілотниками за одну ніч до листопада 2025 року, якщо поточна тенденція зростання нічного використання російських безпілотників збережеться", -- зазначають аналітики, наводячи думку керівника штабу планування та командування Міністерства оборони Німеччини генерал-майора Крістіана Фройдінга.
Фройдінг зазначає, що Україні та її союзникам варто знайти економічно вигідні методи для протидії цим намірам, оскільки використання дорогих перехоплювачів Patriot для знищення відносно недорогих ударних безпілотників не є ефективним рішенням у цій ситуації.
Читайте також: Терміново готується передача Patriot до Києва: що відбувається
Експерти Інституту вивчення війни нагадали й про нещодавнюзаяву нового командувача Сил безпілотних систем ЗСУ Роберта Бровді ("Мадяра") про те, що завдяки активізації виробництва та запасам рф здатна запускати по тисячі дронів-камікадзе в рамках одного ударного пакету.
Українська військова розвідка оцінює, що Росія здатна виготовляти близько 170 дронів типу "Шахед" щоденно, з намірами підвищити добовий обсяг виробництва до 190 дронів-камікадзе. Аналітики ISW зазначають, що за останні місяці Росії вдалося істотно наростити обсяги виробництва.
Якщо з січня по травень 2025 року ворог лише періодично запускав по 200+ "Шахедів" за ніч, то на початку липня зміг використати понад 700. Експерти підрахували, что використання ударних дронів зростало із середньомісячним темпом 31 відсоток як у червні, так і в липні 2025 року. Якщо ця тенденція збережеться, то пару тисяч "Шахедів" летітимуть на Україну ще до листопада. Втім, на думку аналітиків, зс рф, ймовірно, не зможуть витримувати такі великі ударні пакети щоночі, і знижуваимуть активність, накопичуючи засоби нападу, як це спостерігається зараз.
В ISW підкреслюють надзвичайну важливість західних інвестицій у створення та виробництво дронів-перехоплювачів, які необхідні для ефективного протистояння великим ударам з боку Росії.
Нагадаємо, що нещодавно президент України Володимир Зеленський відзначив ефективність команд, які займаються дронами-перехоплювачами. Проте, наразі існує обмежена кількість відкритих даних з цього приводу.