Відправка військових підрозділів до України не вимагає одностайної згоди всіх країн НАТО, - заявив посол Литви в Альянсі.
Згідно з висловлюваннями дипломата, можливі рішення можуть бути національними, а також виходити від групи держав або коаліції.
Посол Литви при НАТО Дейвідас Матульоніс заявив, що Вільнюс підтримує ідею Парижа щодо можливої відправки військ західних держав до України.
У коментарі "Радіо Свобода" він наголосив, що якщо Франція ухвалить подібне рішення, то їй не потрібен для цього дозвіл Альянсу.
"Це можуть бути рішення національного рівня, об'єднання країн або коаліція, які прагнуть підтримати цю ініціативу. При цьому не є обов'язковим отримання схвалення чи позначки НАТО", - зазначив дипломат.
Одночасно Матульоніс вказав, що наразі відправлення західних військових до України є "лише концепцією", і в різних країнах існують різні думки щодо цього питання. Проте, посол висловив припущення, що міністри закордонних справ НАТО можуть знову повернутися до цього питання на зустрічі в Брюсселі наступного тижня.
У лютому і березні цього року президент Франції Емманюель Макрон не відкидав можливості відправки військ в Україну. Зокрема, на зустрічі з парламентськими партіями він заявив, що відправлення військ в Україну можливе, якщо російські окупанти прорвуться на Київ або Одесу.
Угорщина і Німеччина виступають проти пропозиції щодо направлення військових сил НАТО в Україну.
Нещодавно Le Monde написала, що у Європі поновилися секретні дискусії про відправку військ в Україну.
"Ці чутливі дискусії, більшість з яких залишалися в таємниці, були відновлені на фоні можливого зменшення підтримки України з боку США після приходу Дональда Трампа до влади", - зазначається у статті.