Протягом місяця вартість нафти знизилася найбільше за останні три роки.
На нафтовий ринок впливає глобальна торгова війна, яка негативно позначається на прогнозах щодо попиту на "чорне золото".
Глобальні ціни на нафту продовжують знижуватися в середу, що призводить до найбільшого місячного падіння за понад три роки наприкінці квітня. Про це повідомляє Reuters 30 квітня.
Отже, згідно з інформацією на 11:15 за київським часом, ціна червневих ф'ючерсів на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures становить $62,21 за барель, що є зниженням на 1,69% у порівнянні з рівнем закриття попередніх торгів.
Ф'ючерси на нафту WTI, що поставляються в червні, на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) знизилися на 1,84% і тепер коштують $59,31 за барель.
У квітні ціна на нафту марки Brent знизилася на 15%, тоді як WTI втратила 17%. Це падіння котирувань стало найбільшим з листопада 2021 року.
Як стало відомо, ціни на нафту значно впали після оголошення Дональда Трампа 2 квітня про введення нових тарифів на весь імпорт до США. У відповідь на ці заходи з боку Китаю котирування знизилися до найнижчого рівня за останні чотири роки.
"Останні прояви зниження напруги у торгових війнах, серед яких два укази, які Трамп підписав у вівторок для пом'якшення наслідків своїх мит на автомобілі, трохи знизили тривогу серед міжнародних інвесторів", - повідомляє агентство.
У середу ринок зазнав додаткового тиску внаслідок оприлюднених показників, що свідчать про зменшення ділової активності в промисловій сфері Китаю. Індекс менеджерів із закупівель (PMI) у цьому сегменті знизився в квітні до 49 пунктів, порівняно з 50,5 пунктами в березні.
Додатково, дані Американського інституту нафти (API) вказали на те, що запаси нафти в Сполучених Штатах минулого тижня збільшилися на 3,76 мільйона барелів.
Нагадаємо, у Росії суттєво знизили очікування щодо ціни на нафту у 2025 році. Кожен долар, на який знижується ціна на нафту, коштує бюджету РФ приблизно 160 млрд рублів доходів на рік.