Чому Зеленський змушений залишатися в мовчанні, коли Орбан перетворює Україну на "ворога Угорщини"?

За рік до парламентських виборів в Угорщині зростає невдоволення владою. Усвідомлення цього привело прем'єра Віктора Орбана до рішення будувати кампанію навколо штучно створеної "української загрози".

Єдине, чого Орбану не вистачає – це підтверджень української агресії. Він намагається знайти будь-які підстави, щоб продемонструвати своїм виборцям: "Ось, дивіться, я не просто так вас охороняю".

Розуміння цього є ключовим для того, щоб з'ясувати, яким чином Україні слід діяти.

Про те, як угорський прем'єр хоче використати тему України для збереження влади і як діяти Києву, читайте в статті редактора "Європейської правди" Сергія Сидоренка Орбан прагне "війни" з Україною. Яку небезпеку це несе та як варто діяти Києву. Далі - стислий її виклад.

Нас це може обурювати або засмучувати, але це є фактом: для багатьох угорських виборців зв'язок з Україною і тим більше підтримка України є токсичними.

Це є одним із наслідків тривалої кампанії дезінформації та антиукраїнської пропаганди, що виходить від режиму Орбана. Хоча останнім часом ця кампанія значно посилилася, її корені сягають і в минулі роки.

Таким чином, найбільш відомий політик в Угорщині, голова нової опозиційної партії "Тиса" Петер Мадяр, явно бере дистанцію від теми, що стосується України.

Українська влада в даному випадку проявляє в основному адекватність у своїх діях.

Попри очевидну відмінність між лідерами угорської влади і опозиції, від Києва не лунає жодних заяв саме про Мадяра.

Найзначнішою помилкою офіційного Києва в угорському контексті стали події 9 травня, коли Служба безпеки України опублікувала відкриту заяву про виявлення агентурної мережі угорської військової розвідки.

Чи залишається місце для сумнівів щодо того, що Угорщина здійснює недружню розвідку на території України? Відповідь очевидна — жодних сумнівів у цьому немає.

Цей крок безумовно не врахував унікальний етап взаємин між Угорщиною та Україною. Він не надав Україні жодних вигод.

Однак ці труднощі виявилися цілком реальними. Вони торкнулися не тільки стосунків з Будапештом.

По-перше, ми самі створили умови для Орбана, щоб він міг використовувати антиукраїнську пропаганду, яка, варто зазначити, є вкрай необхідною угорському уряду на шляху до виборів.

Окрім цього, нещодавно "Європейська правда" отримала інформацію від кількох співрозмовників у структурах ЄС та серед держав-членів, що поступово вони втрачають надію на покращення відносин між Угорщиною та Україною.

Дипломати поклали частину провини на Україну, висловлюючи подив з приводу причин, чому Київ вирішив на таке загострення ситуації.

Проте, так чи інакше, це не є серйозною проблемою.

Як діяти Києву на тлі блокування Угорщиною переговорів про вступ України в ЄС?

Нагадаємо, Будапешт використовує тему національних меншин для торпедування України.

По-перше, українським державним діячам слід запровадити абсолютну заборону на висловлювання щодо угорської політики, щоб не надавати угорському прем'єру можливість для антиукраїнської агітації.

По-друге, офіційним представникам Києва слід активно взаємодіяти з Будапештом, проводити зустрічі, реагувати на їхні ініціативи, розробляти "дорожні карти", які, швидше за все, не будуть мати попиту в Будапешті, і так далі...

Іншого виходу немає, адже це умови, встановлені "правилами гри" в Європейському Союзі.

Це важливо мати на увазі. Зокрема, коли аналізуємо дії уряду Києва, які на перший погляд можуть виглядати принизливими та нелогічними. Однак саме ці кроки можуть насправді зірвати плани Орбана стосовно України.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.