Чому американський посол в Україні залишає свою посаду? FT розкриває причини цього рішення.
Так, за даними видання, Брінк йде з посади посла через посилення розбіжностей у політиці з адміністрацією президента США Дональда Трампа.
"Її звільнення також пов'язане з погіршенням її робочих стосунків із президентом України Володимиром Зеленським, хоча це не було причиною її відмови від посади", - зазначають журналісти після спілкування з джерелами, близькими до рішення Брінк.
Бринк, як пише FT, "зазнавала дедалі більшого тиску з боку високопоставлених осіб в адміністрації Трампа, які сумнівалися в її готовності підтримати їхню стратегію щодо України".
Журналісти відзначають, що останнім часом між Брінк і Зеленським виникли певні напруження. Це пов'язано з тим, що під час реагування на обстріл Кривого Рогу, внаслідок якого загинуло 20 осіб, серед яких 9 дітей, 4 квітня Брінк не згадала про Росію як про винуватця цієї трагедії.
Президент України відреагував на її звернення. Володимир Зеленський висловив, що він "неприємно вражений" такою незначною реакцією американського посольства.
Після цього Брінк знову висловила свою реакцію на трагедію, що сталася в Кривому Розі внаслідок ракетного обстрілу. Однак цього разу вона акцентувала увагу на тому, що удар був здійснений саме російськими військами.
Брінк - дипломатка, яка була призначена Трампом під час його першого терміну на посаду посла США в Словаччині. Пізніше президент Джо Байден призначив її послом в Україні.
Західні дипломати в Києві заявили, що Брінк була "найважливішим захисником Києва на публіці та в приватному порядку з перших тижнів повномасштабного вторгнення Росії 2022 року".
Один із них охарактеризував її як "людину з потужним характером" та "вимогливого дипломата", проте "тиск з боку адміністрацій Трампа і Зеленського відчувався".
Українські чиновники заявили, що вважають Брінк "занадто критичною щодо них, особливо в тому, що стосується зусиль країни з викорінення вкоріненої корупції".
Чиновники зазначили, що останнім часом її висловлювання помітно змінилися. На їхню думку, вони більше збігаються з думкою Трампа і все частіше критикують Україну.
Здійснений FT аналіз публікацій Брінк в X до та після приходу Трампа до влади 20 січня виявив значні зміни в її комунікаціях, зокрема в контексті питань, пов'язаних з Росією.
"За 75 днів до інавгурації Трампа вона 53 рази критично висловлювалася про Росію і війну проти України. За 75 днів після цього вона лише п'ять разів опублікувала повідомлення зі згадкою про Росію, у жодному з яких не покладала провину за напади на цю країну", - констатують журналісти.