Чому новий улюбленець Путіна раптово відправився до Сполучених Штатів?

До Вашингтона терміново вирушив новий улюбленець Путіна — російський бізнесмен та очільник Російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв. Для цієї поїздки у Білому домі навіть тимчасово скасували його санкції.

Кирило Дмитрієв взяв участь у перших переговорах між США та Росією, які відбулися 11 березня в Саудівській Аравії. Він виявився єдиним представником російської делегації, який позитивно оцінив результати зустрічі обох сторін. Наразі Дмитрієв проводить зустріч зі спецпредставником президента США на Близькому Сході, а також головою американської переговорної групи з питань України, Стівом Віткоффом.

А першого квітня в Україні був улюбленець президента США, пастор Марк Бернс. Навряд чи цей збіг є випадковим. Ми припускали, що обговорюються надзвичайно важливі параметри угоди між США та Україною, а Марк Бернс є посланцем із новою пропозицією Дональда Трампа.

Опосередковано зміст пропозиції Бернса офіційному Києву можна зрозуміти з коментарів президента Володимира Зеленського зранку 2 березня.

Він акцентував увагу на російських авіаударах по Сумщині, які сталися в ніч на 2 квітня, і підкреслив регулярність атак з боку Москви. Володимир Зеленський закликав не зволікати до 11 квітня, коли мине місяць з моменту, коли Росія відмовилася від американської пропозиції про 30-денне припинення вогню. На його думку, Кремль, продовжуючи обстрілювати українську інфраструктуру, "ігнорує зусилля партнерів у сфері дипломатії". Президент України вважає, що навіть часткове припинення вогню Путін не має наміру забезпечити. Він підкреслив, що "необхідно створити новий і відчутний тиск на Росію, щоб змусити цю війну рухатися до завершення. Дії потрібно вжити терміново".

Під час відвідин Дніпропетровщини, де спілкувався з бійцями і пораненими воїнами, Володимир Зеленський повторив тезу про відмову Росії від припинення вогню: "Ми не ставимо будь-яких умов, і "рускіє" не мають права ставити будь-які умови".

З наведеного можна отримати кілька висновків:

* йде дискусія про те хто порушив інфраструктурне перемир'я (обидві сторони надали США перелік обстрілів),

Вашингтон готовий розглянути можливість зменшення антиросійських санкцій.

Консультації та узгодження триватимуть до 11 квітня.

Реакція Дональда Трампа на заяви української сторони багато в чому залежатиме від переговорів Дмитрієва і Віткоффа. Він має підстави довіряти обом. Адже Кирило Дмитрієв був першим російським представником, котрий у 2017 році зустрівся з радником Дональда Трампа Ентоні Скарамуччі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. У тому ж 2017 році Скарамуччі керував у Білому домі зв'язками зі ЗМІ, та недовго. Нині він є бізнесменом і публіцистом, критикує Трампа.

Згідно з певними даними, Кирило Дмитрієв був, принаймні, співавтором російської ініціативи щодо рідкісноземельних ресурсів. У зв'язку з проектами, які викликали інтерес у американської сторони 11 березня, він отримав призначення на пост спеціального представника президента Росії з питань інвестиційно-економічного співробітництва з іншими країнами.

Згідно з інформацією, оприлюдненою The Washington Post, у 2017 році Дмитрієв провів зустріч на Сейшельських островах, за сприяння Саудівської Аравії, з Еріком Прінсом, який є власником приватної військової компанії Blackwater. Саме на цій зустрічі був закладений секретний і постійний канал зв'язку між Володимиром Путіним і Дональдом Трампом. Під час слухань у Конгресі Прінс заперечив, що обговорював з Дмитрієвим питання "постійного каналу зв'язку між США та Росією".

Дмитрієв має досить сильні зв'язки з університетами США, що сприяло його можливості підтримувати неформальні стосунки з партнерами в Америці, незважаючи на санкції, введені 28 лютого 2022 року у зв'язку з його підтримкою російської агресії проти України. Саме ці обмеження були тимчасово зняті Міністерством фінансів США, щоб Дмитрієв зміг відвідати країну.

Схоже, що саме він є єдиним, хто здатен відновити відносини, якщо на офіційному рівні вони значно ускладнилися. Це підтверджується останніми подіями: президент США нещодавно висловив своє обурення щодо Путіна і пригрозив накласти вторинні санкції на російську нафту. У свою чергу, Кремль висунув пропозицію про зовнішнє управління в Україні, яку Білий дім і раніше, і тепер офіційно відхилив, так само як і Київ.

За даними одного з російських телеграм-каналів, Кирило Дмитрієв має ділові пропозиції для американців, а щодо України - привіз у США "особисте послання Путіна". Також актуальною є тема Ірану. Усі вони є пунктами до зустрічі делегацій двох країн у Саудівській Аравії, котра очікується найближчими тижнями.

Українській стороні не слід зосереджуватися на подробицях бесіди Віткоффа та Дмитрієва, адже справжня суть розмови, ймовірно, не буде озвучена безпосередньо. Вона проявиться згодом у вигляді окремих рішень і заяв з боку Трампа та Путіна.

З огляду на ситуацію, чітко можна сказати наступне:

Путін використовує поєднання економічних і політичних аспектів, щоб затягнути переговори, слідуючи схемі, яка була застосована у 2014-2016 роках під час укладення "Мінських угод".

2. Відзначення ставлення Трампа до України можна побачити через антиросійські санкції, про які відкрито говорив Зеленський.

Дональд Трамп одночасно з переговорами з РФ тисне на Європу, звернула увагу професорка Інституту політичного аналізу Північно-Західного університету штату Іллінойс Ольга Каменчук. За її словами, чинний американський президент досі хоче показати себе "Людиною-угодою", котра здатна вирішувати складні проблеми.

"Протистояння представляє собою "Майстра заморожувань". Спостерігаємо, що Путін висуває свої вимоги, з яких деякі Трамп не може вирішити самостійно. Європа також грає важливу роль, особливо у контексті відновлення "Північного потоку-2". Натомість президент Зеленський обирає інший шлях, застосовуючи публічну дипломатію та зосереджуючись на залученні міжнародної підтримки, що у нього вдається досить успішно," - зазначила вона.

Висловлюючи думку щодо можливості збільшення санкційного тиску на Російську Федерацію, Ольга Каменчук зазначила, що існує настільки велика кількість обмежень, що навіть вторинні заборони на продаж нафти вже не викликають страху у російської сторони.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.