Чи завдасть Путін ще одного удару "Орєшніком": думка військового експерта (відео)
Російський диктатор володимир путін запропонував США провести "дуель" над Києвом з використанням балістичної ракети середньої дальності "Орєшнік". І перевірити надійність будь-яких західних систем ППО, включаючи ЗРК Patriot.
Чи зможе кремлівська влада знайти у собі розум і мораль, щоб утриматися від подальшої ескалації з використанням подібного ракетного озброєння – це питання більше до фахівців у сфері психіатрії. Проте більшість експертів вважають, що зенітно-ракетні комплекси Patriot, ймовірно, не здатні перехопити такі ракети.
Цю інформацію в передачі національного телемарафону "Єдині новини" озвучив Олександр Мусієнко, директор Центру військово-правових досліджень.
Путін висловлює загрози не лише через "Орєшнік", але й з'явилися нові повідомлення про те, що Росія може отримати від КНДР додаткові військові потужності. Йдеться про балістичні ракети, здатні покривати відстані, що перевищують можливості їхніх нинішніх моделей KN-23 та KN-24, з дальністю польоту від 500 до 1000 км. Це, безумовно, створює нові виклики.
Щодо "Орєшніка", мушу зазначити, що у путіна це вже нагадує якусь нав’язливу ідею. Він уже протягом місяця погрожує "Орєшніком", постійно стверджуючи, що це "технологічний прорив" і "революція". Також пропонує обмінюватися ударами з США.
Ми можемо лише припускати та теоретично обговорювати можливості систем Patriot у контексті їх здатності до протидії. Наразі багато експертів у цій галузі схиляються до висновку, що ці системи, на жаль, не здатні на знищення цілей.
Однак хочу звернути увагу на те, що за технічними параметрами "Кинджал" і "Циркон" системи Patriot не змогли їх знищити. Для кращого розуміння: у США наразі існують модернізовані версії Patriot, які теоретично можуть перехоплювати ці ракети. Найефективнішими системами вважаються THAAD. Ці протиракетні системи мають можливість перехоплювати ракети навіть у верхніх шарах атмосфери...
Але думаю, на сьогоднішній день мета путіна - постійне підтримання напруги, погрози, шантаж у політичних цілях. Це спрямовано на Сполучені Штати та Європу, щоб залякати.
Однак, на основі наявної інформації, можна стверджувати, що "Орєшнік" виготовлений лише в обмеженій кількості. Що стосується його можливого використання з бойовою частиною у неядерному варіанті, то залишається багато питань, адже не зовсім зрозуміло, як саме це може бути реалізовано. Ми маємо теоретичні уявлення про те, на скільки фрагментів ця ракета може розпадатися. Її перехоплення дійсно представляє собою великий виклик.
Але враховуючи, що путін так довго погрожує і цю ракету не застосовує свідчить про те, що цих ракет у цього небагато, і він не дуже впевнений, що ця ракета може бути застосована", - заявив Олександр Мусієнко.