Завдяки Трампу обмін розвідувальною інформацією між країнами НАТО опинився під ризиком, - повідомляє Politico.

У Альянсі вже раніше існували труднощі з довірою, а тепер ця ситуація стала ще складнішою, повідомляє видання.

Обмін розвідувальною інформацією між країнами-членами НАТО опинився під загрозою, оскільки через політику президента США Дональда Трампа союзники дедалі більше насторожено ставляться один до одного. Про це пише Politico з посиланням на нинішніх і колишніх офіційних осіб Альянсу та безпекових експертів.

Підкреслюється, що ситуація вже була ускладнена через проросійську позицію Угорщини та Словаччини. Тепер, після зближення США з Росією, виникають нові занепокоєння щодо безпеки обміну розвідданими з Вашингтоном. Ці побоювання посилилися після інформації про те, що Сполучені Штати на деякий час призупинили передачу розвідувальної інформації Україні, намагаючись спонукати Київ до переговорів з Москвою.

Занепокоєння щодо перспектив обміну розвідувальною інформацією в межах Альянсу висловила, зокрема, колишня посолка США в НАТО Джулі Сміт у своїх заявах для видання.

А колишній офіцер канадської розвідки Даніель Стентон сказав, що зараз НАТО потребує більше розвідданих, але отримає їх менше. За його словами, зникає консенсус щодо того, хто є спільним ворогом, а отже, "союзники будуть менш охоче ділитися інформацією".

"Після катастрофічної зустрічі Зеленського (президента України Володимира Зеленського, - ред.) і Трампа в Білому домі у п'ятницю, звісно, що з'явилося багато запитань", - сказав один із чинних посадовців НАТО.

Інший високопосадовець НАТО підкреслив, що, попри "ерозію довіри через політику США щодо України", у НАТО все ще вірять, що Трамп не має серйозних претензій до альянсу, окрім питань фінансування.

У той же час, згідно з наведеними даними, спільна розвідка може відігравати ключову роль. Наприклад, оприлюднення інформації Сполученими Штатами про підготовку Росії до агресії проти України в 2022 році сприяло консолідації союзників і зміцненню обороноздатності Києва. Однак тепер, у зв'язку з "політичним зворотом Трампа", перспектива участі США в розвідувальному співробітництві опинилася під загрозою.

На сьогодні важливо з’ясувати, чи обмін розвідувальною інформацією залишиться важливою складовою трансатлантичної співпраці в НАТО. Це питання виникає на фоні сумнівів союзників щодо об’єктивності США в контексті українського конфлікту та майбутніх переговорів, -- зазначила колишня посолка НАТО Джулі Сміт.

Як раніше повідомляло агентство УНІАН, Сполучені Штати припинили передавати Україні розвідувальні дані, що могло призвести до відключення системи HIMARS. Цю інформацію озвучив журналіст видання The Economist Олівер Керролл. Він зазначив, що остаточне припинення передачі розвідувальної інформації відбулося 5 березня о 14:00 за київським часом.

Згідно з інформацією CBS, передача деяких "оборонних" відомостей, які допомагають українцям у їхній обороні, за свідченням джерел, продовжується. Видання також зазначило, що рішення про призупинення обміну розвідувальною інформацією було прийнято особисто президентом США Дональдом Трампом.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.