Завдяки Трампу обмін розвідувальною інформацією серед країн НАТО може опинитися під загрозою, повідомляє Politico.
Згідно з інформацією, ситуація вже була ускладнена через проросійську орієнтацію Угорщини та Словаччини. Однак після налагодження відносин між США та Росією виникли сумніви щодо безпеки обміну розвідувальною інформацією з Вашингтоном.
Зокрема, ці питання стали ще більш актуальними після новин про те, що Сполучені Штати на деякий час зупинили обмін розвідувальною інформацією з Україною, аби підштовхнути Київ до переговорів із Москвою.
Згідно з інформацією, опублікованою на Politico, колишня посолка США в НАТО Джулі Сміт висловила занепокоєння щодо перспектив обміну розвідувальною інформацією в межах Альянсу.
А ось колишній офіцер канадської розвідки Даніель Стентон сказав, що зараз НАТО потребує більше розвідданих, але отримає їх менше. За його словами, зникає консенсус щодо того, хто є спільним ворогом, а отже, "союзники будуть менш охоче ділитися інформацією.
"Після невдалої зустрічі між президентом України Володимиром Зеленським і Дональдом Трампом у Білому домі в п’ятницю, зрозуміло, виникло безліч запитань," - зазначив один з діючих представників НАТО.
За словами іншого посадовця, попри "ерозію довіри через політику США щодо України", у НАТО все ще вірять, що Трамп не має серйозних претензій до альянсу, окрім питань фінансування.
У той же час, видання зазначає, що спільна розвідувальна діяльність може бути критично важливою. Наприклад, розкриття Сполученими Штатами даних про підготовку Росії до агресії проти України в 2022 році сприяло зміцненню союзницьких позицій і підвищенню обороноздатності Києва. Проте тепер, через "політичний поворот Трампа", роль США в розвідувальному співробітництві опинилася під загрозою.
Напередодні в медіа з'явилася інформація про те, що Сполучені Штати призупинили обмін розвідувальною інформацією з Україною щодо атак на територію Росії, проте продовжують надавати дані для ударів по російським позиціям на захоплених територіях.
Згодом з'явилася інформація про остаточне зупинення обміну розвідувальною інформацією. Однак, за даними джерел РБК-Україна з українських військових структур, жодних змін у процесі обміну розвідданими між державами не відбулося.