Відповідно до даних ГУР, частка китайських компонентів у "Шахедах" становить 65%.
Головне управління розвідки Міністерства оборони України зазначає, що спостерігається тенденція заміни західних елементів у російських ударних безпілотниках на китайські. Цю інформацію представили у ГУР у відповідь на запит проєкту Радіо Свобода «Донбас Реалії».
Зокрема, у безпілотниках "Герань-2" (одне з найменувань "Шахеда" в Росії), які були виявлені в травні цього року, частка електронних компонентів китайського виробництва досягла 60-65%. Це вперше призвело до того, що комплектуючі зі США опинилися на другому місці, а на третьому — швейцарська електроніка.
Серед інших змін на ударних безпілотних літальних апаратах російського виробництва відбувається модернізація завадозахищених антен супутникової навігаційної системи, що робить їх більш стійкими до радіоелектронної боротьби. Наразі замість чотирьох і восьми елементів встановлюють антенні системи з 12 і 16 елементами.
"Однією з нових розробок стало впровадження 3G-модемів у БПЛА, які передають дані про своє місцезнаходження та телеметрію через Telegram-бот. Це дозволяє противнику здійснювати аналіз позицій наших систем радіоелектронної боротьби та протиповітряної оборони," - повідомив представник ГУР в інтерв'ю для Донбас Реалії.
За його словами, розширюється і номенклатура бойових частин. Зокрема, є випадки застосування БПЛА "Герань-2" з системою скидання касетних елементів уповільненої дії. Збільшується вага самої БЧ російського та іранського виробництва до 90 кілограмів.
Зафіксовано заходи з підвищення класу вологозахищеності ударних БПЛА для їх ефективного застосування у складних погодних умовах. А також зафіксовано випробування версії ударного БПЛА "Герань-3" з реактивним двигуном.
Після чергової атаки російських дронів на Київ 4 липня Служба безпеки України оприлюднила фото компонентів китайського виробництва, виявлених, за її заявою, в російському дронів "Герань".
На Оборонному форумі, що проходив під час саміту НАТО 24 червня, Президент Володимир Зеленський зазначив, що жоден значущий вид військової техніки Росії не виготовляється без використання іноземних компонентів, обладнання або матеріалів.