"Настав час для дій, Нестримні": в Україні розпочався конкурс на розробку спортивних зон для ветеранів за підтримки програми "МХП Поруч" | Новини Еспресо
В Україні стартував новий сезон соціального конкурсу "Час діяти, Нестримні" за підтримки Благодійного фонду "МХП-Громаді" у межах програми підтримки ветеранів "МХП Поруч". Мета якого -- створити адаптивні спортивні простори для ветеранів, військових та людей з інвалідністю
Цю інформацію висвітлює новина від Еспресо.
Це є розвитком проекту 2024 року, в рамках якого вже було створено 15 подібних локацій.
"15 клубів, які здобули перемогу минулого року в конкурсі "Час діяти, Нестримні", вже активно працюють. Вони стали важливими центрами для ветеранів і їхніх родин, де надається підтримка, можливість спілкування з побратимами та ведення активного способу життя. Тому конкурс продовжується, і цього року ми готові разом з нашими партнерами долучитися до фінансування ще 20 адаптивних спортивних клубів", - поділився Андрій Ребрина, директор ДУ "Спорт для всіх".
"Ми повинні забезпечити ветеранам та особам з інвалідністю якомога більше можливостей для фізичної активності, аби зміцнити їхнє тіло і дух, а також сприяти їх успішній інтеграції в цивільне життя після повернення з зони бойових дій", - зазначив він.
Кожна спільнота, що здобуде перемогу в конкурсі, матиме можливість отримати до 600 тисяч гривень для заснування клубу.
Ці фінанси будуть використані на оновлення приміщення, придбання обладнання, оплату праці тренерів та інші витрати.
Конкурс відкритий для громад у 13 регіонах України: Вінниччині, Волині, Дніпропетровщині, Житомирщині, Івано-Франківщині, Київщині, Львівщині, Полтавщині, Сумщині, Тернопільщині, Хмельниччині, Черкащині, Чернігівщині та столиці — місті Київ.
Переможці конкурсу також отримають безоплатне навчання для тренерів, яке дасть змогу підвищити кваліфікацію фахівців, зокрема в роботі з ветеранами та людьми з інвалідністю. У навчанні можуть брати участь як чинні тренери, так і самі ветерани.
"Завдяки конкурсу "Час діяти, Нестримні" спорт стає доступним для ветеранів і людей з інвалідністю. Приділяємо особливу увагу підготовці тренерів: у співпраці з провідними університетами фізичної культури організовуємо навчальні програми, щоб фахівці опанували сучасні методики роботи з ветеранами та людьми з інвалідністю. Це дає змогу надавати якісну підтримку на шляху до відновлення та повернення до цивільного життя", - розповів Олександр Пахолюк, директор Благодійного фонду "МХП-Громаді".
"Наприклад, у Коломиї, що на Івано-Франківщині, ветеран, який сам успішно пройшов реабілітацію після травми, створює адаптивний простір і працює професійним тренером", - зазначив він.
Журі оцінюватиме:
"Ми активно реалізуємо соціальні проекти в 136 громадах України, надаючи підтримку військовим, ветеранам та їхнім родинам через програму "МХП Поруч". Під час нашої діяльності ми зрозуміли, що адаптивний спорт є не лише способом фізичної активності, а й важливим інструментом для реабілітації та інтеграції ветеранів і людей з обмеженими можливостями. Ця концепція стала основою для грантового конкурсу "Час діяти, Нестримні", в результаті якого в громадах відкриваються адаптивні спортивні клуби. Тут військові та ветерани мають можливість безкоштовно займатися спортом, покращувати своє фізичне та психологічне самопочуття, а також знайомитися з однодумцями", - зазначає Павло Мороз, директор Департаменту корпоративної соціальної відповідальності МХП.
Організатори та партнери акцентують увагу на тому, що спорт — це не лише фізичне навантаження, але й шлях до духовного відновлення та повернення до звичного життя. Клуби перетворяться на простір, де ветерани зможуть знову відчути командний дух і отримати необхідну підтримку.
"Ми впевнені, що спорт — це не лише про фізичну активність. Це — потужний засіб для відновлення, реінтеграції та зміцнення духу. У адаптивних клубах ветерани можуть не лише займатися спортом, а й знову відчути себе частиною команди та активного життя. Ця ініціатива є важливим кроком до створення справжнього безбар'єрного середовища в Україні — простору, де відсутні бар'єри, як фізичні, так і соціальні, для тих, хто повертається з фронту, для людей з інвалідністю, а також для всіх, хто потребує підтримки," — підкреслив міністр молоді та спорту Матвій Бідний.
Проєкт отримав грантову підтримку на умовах співфінансування від Державної установи "Всеукраїнський центр фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх". Підтримка надана Міністерством молоді та спорту України в рамках президентської програми "Активні парки", а також Фондом імені Федора Шпига та Благодійним фондом "МХП-Громаді" в контексті програми реінтеграції ветеранів "МХП Поруч".