Церква замість підземки та човни, що курсують вулицями: яким було обличчя Микільської слобідки в Києві на початку 1900-х. Фото.

У Києві в перші десятиліття XX століття, на території, де сьогодні знаходиться станція метро "Лівобережна", існувала Микільська слобідка. Тоді на цьому місці стояла церква, а під час повеней на Дніпрі мешканці могли пересуватися лише на човнах по затоплених вулицях.

У Telegram-каналі спільноти "Київ Vibe" були оприлюднені архівні знімки. Сьогодні це місце виглядає абсолютно по-іншому.

"На початку 1900-х років Микільська слобідка, що тепер знаходиться поблизу станції метро 'Лівобережна', стала об'єктом уваги", - зазначається у повідомленні.

На опублікованих у соцмережі фото можна побачити, який вигляд мала ця вулиця, зокрема, під час розливів Дніпра, перетворюючи вулички слобідки на справжні канали Венеції.

Микільська Слобідка - це історичний район, що знаходиться на лівому березі Києва. Він розташований між сучасними вулицями Євгена Маланюка та Каховською, а його розквіт припав на першу половину XX століття. Ця місцевість має глибокі корені, адже тут існувало поселення неоліту, що належало до Дніпро-Донецької культури.

У XIX столітті на території слобідки існував заїзд, де подорожні на диліжансах могли перепочити перед переправою до Києва. У 1970-1980-ті роки більшу частину Микільської слобідки було знесено (вона простягалася до Русанівського каналу), а на її місці збудовано житловий масив Лівобережний.

Як повідомляло OBOZ.UA, Центральний залізничний вокзал протягом тривалого часу вважався основними воротами столиці України, Києва. У 1915 році анонімний фотограф зафіксував на своїх знімках кількох основних відвідувачів цього вокзалу – пасажирів.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.