"Це викликає усмішку". Зеркаль пояснила, чому пропозиція газу з Азербайджану є хитромудрою схемою.

Історія про азербайджанський газ, що нібито міг би замінити російський у українських магістральних трубопроводах, виглядає доволі кумедно.

Таку інформацію в інтерв'ю для NV озвучила Лана Зеркаль, яка є членом координаційної ради UAFP.

Обговорення азербайджанського газу виглядає абсурдним. Його фізично немає, і він не може бути доставлений на територію Росії, отже, не може бути й заміщення. Як я розумію, можливо йдеться про ситуацію, коли Азербайджан купує газ на кордоні України та Росії і потім, нібито, стає його власником, -- зазначила Зеркаль.

Відповідаючи на запитання щодо мети оголошення уряду про цю схему, яка викликає підозри, Зеркаль висловила свою думку: "Мені важко уявити, кого можна здивувати цими діями. Ви ж розумієте, що газ – це величезні фінансові ресурси. А такі ресурси завжди приваблюють спокуси. Спробувати щось в цій ситуації, можливо, здається спокусливим. Важко втриматися від спокуси. Але я хотіла б зазначити, що існує давня теорія, згідно з якою європейські компанії можуть купувати газ на нашому східному кордоні. Це своєрідне перенесення точок, яке до війни було дуже складним, а тепер, на мою думку, зовсім втратило свою актуальність з кількох причин. До кінця року ми продовжимо транспортувати російський газ. І якщо виникнуть проблеми з газотранспортною системою, всі ризики ляжуть на російську сторону. Щодо можливості, що якась компанія купуватиме газ на російському кордоні, то в такому випадку всі ризики будуть покладені на цю компанію".

Раніше повідомлялося, що угоду про транзит російського газу в Європу підписали Україна і Газпром наприкінці 2019 року. Вона діє до 31 грудня 2024 року за формулою "качай або плати". Газпром зобов'язаний оплатити за прокачування через ГТС України не менше ніж 40 млрд кубометрів у 2021-2024 роках -- незалежно від фактично поставлених обсягів газу.

У липні 2024 року президент України Володимир Зеленський заявив про те, що Україна веде переговори про постачання газу з Азербайджану в ЄС.

Одночасно президент Азербайджану Ільхам Алієв повідомив, що Україна та Європейський Союз звернулися до його країни з ініціативою щодо встановлення постачання природного газу в Європу через територію України. Це сталося в контексті завершення дії чинного транзитного договору з Росією, який закінчується наприкінці 2024 року.

У Нафтогазі повідомили, що існує країна, готова організувати транспортування газу через територію України.

У серпні 2024 року Нафтогаз підтвердив, що є компанія, готова забезпечити транзит газу через Україну.

9 вересня 2024 року Алієв висловив думку, що Україні загрожують серйозні труднощі без підтримки Азербайджану.

У листопаді ЗМІ писали про те, що Азербайджан запропонував Україні дивну угоду і насправді західні сусіди готові пустити через Україну російський газ.

21 грудня 2024 року з'явилася інформація, що Москва і Київ не досягли угоди щодо продовження експорту російського газу до Європи через українську територію з допомогою Азербайджану.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.