Виник певний "імпульс", однак у Bloomberg повідомили, чи є ймовірність, що Путін відвідає Ватикан для проведення мирних переговорів.

Кремль намагається перешкоджати ініціативам щодо проведення мирних переговорів з Україною у Ватикані та намагається пригнітити відповідні прагнення президента США Дональда Трампа. Диктатор Володимир Путін не поїде до країни НАТО Італії; також небажання Москви пояснюється позицією РПЦ, яка підтримує війну та вважає Католицьку церкву своєю суперницею в Україні.

Згідно з інформацією, наведеній у статті Bloomberg, що вийшла друком 22 травня, "Росія стримує прагнення Трампа, щоб Папа Римський взяв участь у переговорах стосовно України", зазначається в заголовку цієї публікації.

Як зазначають автори, лідери США та Європи покладають надії на Ватикан, щоб залучити Україну та РФ до мирних переговорів, після того як Трамп заявив, що Папа Римський Лев XIV висловив інтерес до цієї ідеї.

Кремль не проявляє особливого інтересу - за інформацією анонімних джерел агентства, російські високопосадовці наразі не мають наміру організовувати візит Путіна до Ватикану чи в інші країни, натомість їхня увага зосереджена на технічних переговорах у Стамбулі.

Москва сподівається на відновлення цих перегорів, повідомило одне з джерел.

Незважаючи на те, що прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков повідомив журналістам у четвер про відсутність "будь-яких угод" стосовно проведення наступного раунду переговорів у Ватикані, європейські посадовці зазначають, що ведуться активні дискусії щодо можливості Ватикану виступити в ролі "господаря" або посередника в цих переговорах.

Такі переговори можуть відбутися вже наступного тижня, хоча це залежить від готовності Росії бути присутньою, розповіли джерела на умовах анонімності через делікатність питання.

Американські посадовці підтримують зв'язок з Києвом з метою організації переговорного процесу, згідно з інформацією від джерел.

Вони також сигналізують російським представникам, що воліли б уникнути участі в зустрічі з прихильниками радикального підходу, такими як помічник Путіна Володимир Мединський, який очолював російську делегацію у Стамбулі, повідомили джерела.

Згідно з інформацією Bloomberg, "папська дипломатія" активізувалася після двогодинної телефонної бесіди між Трампом і Путіним, яка не змогла переконати Росію в необхідності укладення мирної угоди.

Згідно з висловлюваннями політолога, що має зв'язки з Кремлем, Сергія Маркова, Путін не відвідає Італію, яка є частиною НАТО, через питання безпеки, а Росія не сприймає Ватикан як нейтральну країну в даному конфлікті.

Проблема ще більше ускладнюється відносинами між Католицькою церквою і РПЦ, яку очолює патріарх Кирило, затятий прихильник Путіна і війни проти України, пише агентство.

Зокрема, зустріч 2016 року на Кубі Кирила і Папи Франциска стала першою зустріччю глав цих двох церков з часів Великої схизми 1054 року, що розділила східне і західне християнство через теологічні розбіжності.

За словами джерел, РПЦ виступає проти участі Ватикану в мирних переговорах, вважаючи його історичним суперником в Україні, який до того ж не став критикувати закриття лояльних Москві церков (УПЦ Московського патріархату).

Крім того, Італія є країною-учасницею Міжнародного кримінального суду в Гаазі, який два роки тому видав ордер на арешт Путіна за військові злочини в Україні.

Принаймні, в принципі, Рим був би зобов'язаний заарештувати його, якби він приїхав до Риму, пише Bloomberg.

Але навіть якщо всі ці перешкоди буде подолано, переговори далекі від досягнення угоди, яка вимагала б зустрічі на вищому рівні за участю Трампа, Путіна і президента України Володимира Зеленського.

За словами трьох джерел, близьких до Кремля, РФ вважає Туреччину найкращим місцем для продовження переговорів щодо меморандуму, який визначає умови мирної угоди.

За словами високопоставленого європейського чиновника, вибір Туреччини і представників перерваних переговорів 2022 року розглядають як сигнал із боку Росії про те, що вона "повертається до вихідної точки" переговорів.

Як нагадує Bloomberg, Святий Престол допоміг бути посередником у конфліктах у всьому світі, зокрема прискоривши нормалізацію відносин між США і Кубою у 2014 році та розв'язавши територіальну суперечку між Чилі й Аргентиною у 1978 році, що поставила дві країни на межу війни.

Ватикан також відігравав активну роль у зусиллях щодо встановлення миру між Ізраїлем та Палестиною.

"Ватикан як майданчик для переговорів стане дуже складним вибором для Кремля. Якщо це єдиний шанс для Путіна укласти мегаугоду з Трампом, то він, імовірно, вирушить до Ватикану, але спочатку спробує запропонувати всілякі альтернативи", - сказала Ксенія Лученко, незалежна аналітикиня з релігійних питань.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.