Велика Британія працює над створенням двох безпілотних морських апаратів для України.
Велика Британія активно залучена до створення двох безпілотних морських кораблів, що будуть використовуватися українськими військовими.
Джерело. Як повідомляє Naval Technology, це стало відомо завдяки поясненням парламенту, наданим міністеркою оборонних закупівель Марією Ігл.
Зокрема, міністерка поділилася інформацією про розробку програм для створення безпілотних морських систем Wasp (Оса) та Snapper (Морський окунь).
Ці ініціативи, як вказує публікація, були згадані під час щорічного заходу, що його провів міністр оборони Великої Британії Джон Хілі 28 січня.
Марія Ігл зазначила, що Wasp і Snapper представляють собою "інноваційні безекіпажні морські технології", які були швидко створені з метою надання підтримки Україні.
Вона зазначила, що наразі дрони проходять останній етап випробувань, а додаткові відомості про них будуть оприлюднені в "відповідний момент".
У Міністерстві оборони Великої Британії не надали додаткової інформації щодо проектів.
NT повідомляє, що новини щодо створення безпілотних морських суден для України з'явилися на фоні тривалої відсутності офіційних заяв про постачання зенітно-ракетних комплексів Gravehawk до Києва. Прем'єр-міністр Великої Британії Кір Стармер підтвердив передачу цих систем під час свого візиту до столиці України в середині січня.
Відповідно до офіційної інформації, розміщеної на веб-ресурсі уряду Великобританії, зенітно-ракетний комплекс Gravehawk був створений в стислі терміни для забезпечення потреб українських збройних сил. Два його прототипи успішно пройшли тестування в Україні ще у вересні 2024 року.
Аналіз, проведений GlobalData, прогнозує, що розвиток безпілотних надводних та підводних апаратів може радикально змінити ведення морських бойових дій, пише NT. Як приклад видання наводить використання Україною морських дронів проти Чорноморського флоту рф, внаслідок чого понад третину кораблів ЧФ було серйозно пошкоджено або знищено.
У серпні 2024 року британське Міноборони заявило, що українські військово-морські технології відіграли ключову роль у Чорноморському регіоні. Згідно з британськими оцінками, з лютого 2022 року по червень 2024 року ВМС рф втратили 26 кораблів внаслідок атак, проведених ЗСУ.