Бійець підрозділу "Азов" поділився історією про "привид минулого", здатний вплинути на перебіг бою.
Він висловив підтримку рішення Сполучених Штатів щодо надання Україні озброєння, яке вона вже тривалий час просила.
Такий "привид минулого" як протипіхотні міни може вирішити хід бою чи навіть битви, але за умови правильного розміщення.
Про це в етері телемарафону розповів офіцер бригади спеціального призначення "Азов" "Гендальф". За його словами, росіяни значно вдосконалили тактику штурмів у міських забудовах. Одними з основних напрямків головного удару армії РФ є Торецьк, Часів Яр та Покровськ.
Військовий роз'яснив, що для здійснення атак у Торецьку та навколо цього міста ворог переважно застосовує малі групи – штурмові підрозділи, укомплектовані спеціалізованими боєприпасами.
"Наприклад, штурмові міни ТМ-62, які просто вкидуються в під'їзди, будинки, укріплені точки. Активно застосовується тактика обходу, обхвату з метою блокування наших Сил оборони та нанесення їм вибухового удару. Все відбувається за підтримки ураганного вогню артилерії, РСЗВ", - акцентував він.
Взяття під контроль міст Торецьк, Часів Яр та Покровськ надасть окупантам дуже серйозні тактичні та оперативні переваги:
"Якщо росіяни будуть більш наполегливими у своїх намаганнях, то ситуація на фронті може різко погіршитися дуже швидко".
За словами офіцера, міни є дуже ефективною зброєю, якої зараз дуже потребує українське військо. "Міни (ворога, - УНІАН) зіграли з нами злу роль під час літнього контрнаступу 2023 року. Грамотно встановлені, правильно розраховані міни - це не невибіркова збро. Можна сказати, що точкове, стратегічне розміщення мін може вирішити хід бою, або ж навіть битви", - акцентував він.
Військовий зазначив, що бійці вітають рішення про надання протипіхотних мін, оскільки вони дійсно можуть допомогти в обороні міської забудови, зокрема, навколо Торецька і у самому місті.
"Зазвичай під час атак ворог вдається до використання піхоти, оскільки вона менш помітна. Це не видає його позиції так, як це сталося б перед наступом. Якщо піхотинці супротивника потраплять на добре підготовлене мінне поле або в зону дистанційного мінування, вони дуже швидко забажають повернутися назад додому," - підсумував він.
Нагадаємо, що президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден дозволив постачати Україні протипіхотні міни, які Київ просив вже тривалий час.
У міністерстві оборони оголосили про зміни у своєму плані, зазначивши, що це сталося через адаптацію російських військ, які тепер використовують піхоту замість механізованих підрозділів. Україна має можливість отримати різноманітні види мін.