Bloomberg: Україна вирішила не створювати фонд обсягом $500 млрд для видобутку корисних копалин.
Представник агентства підкреслив, що українська влада ухвалила це рішення з двох основних причин.
Україна вирішила не підтримувати ініціативу Сполучених Штатів щодо створення фонду обсягом 500 мільярдів доларів, який міг би стати складовою угоди про передачу Вашингтону частки в управлінні корисними копалинами.
Згідно з інформацією Bloomberg, посилаючись на анонімного українського представника, який має знання про перебіг переговорів, цей фонд має на меті відшкодувати Сполученим Штатам витрати на допомогу, яку вони надають Україні з моменту початку повномасштабної агресії з боку Росії.
Україна заявляє, що реальна сума допомоги, отриманої від США, приблизно в п’ять разів менша за ту, яку Сполучені Штати прагнуть отримати в рамках угоди про корисні копалини, і перевищує 90 мільярдів доларів.
Співрозмовник Bloomberg також зазначив, що ще однією причиною відмови є брак гарантій від США стосовно майбутньої військової та фінансової підтримки.
Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп повідомив, що Вашингтон нібито витратив на підтримку України близько 350 мільярдів доларів, і тепер прагне повернути ці кошти. Він зазначив, що США "потребують рідкісних металів, нафти та всього, що зможемо отримати".
У той же час, міністр фінансів США Скот Бессент зазначає, що Україна володіє багатими природними ресурсами та іншими національними активами, які мають потенціал стати основою для економічного зростання країни після війни. Однак це можливо лише за умови, що уряд та громадяни матимуть у своєму розпорядженні достатній капітал, необхідний досвід і відповідні стимули.
Згідно з його словами, умови "партнерства", запропонованого Трампом, передбачають, що доходи, які український уряд отримує від природних ресурсів, інфраструктурних проектів та інших активів, будуть спрямовані до спеціального фонду, що має на меті довгострокове відновлення та розвиток України. При цьому, США отримають економічні та управлінські права на ці майбутні інвестиції.