Bloomberg: Європейські країни сподіваються на те, що Трамп готовий відправити американські війська до складу миротворчого контингенту в Україні.
Європейські чиновники вимагають від нової адміністрації президента США Дональда Трампа зобов'язання долучитися до забезпечення безпеки України, зокрема, розглядаючи можливість відправлення американських військ для участі в потенційній миротворчій місії.
Цю інформацію оприлюднило видання Bloomberg, посилаючись на свої джерела, повідомляє "Європейська правда".
Загалом союзники підтримують позицію президента України Володимира Зеленського, стверджуючи, що Сполучені Штати повинні бути готові направити свої війська до будь-яких майбутніх миротворчих контингентів в Україні, щоб забезпечити ефективність цих ініціатив, як зазначають джерела, обізнані з даною темою.
Європейські партнери України висловили думку, що Сполучені Штати можуть підтримати цю ініціативу, незважаючи на первісну обережність з боку Трампа. Проте, за словами джерел агентства, вони наголосили, що поки що зарано детально обговорювати, яким чином можуть бути сформовані майбутні миротворчі контингенти в Україні.
Останні зусилля свідчать про те, що європейські країни прагнуть визначити концепцію нової адміністрації на фоні підготовки Трампа до зустрічі з російським лідером Володимиром Путіним.
Якщо країни Європейського Союзу будуть змушені самостійно направити свої військові підрозділи, це може суттєво підірвати довіру до наданих гарантій і призвести до розколу в НАТО. Така ситуація означатиме фактичний крах трансатлантичної співпраці в межах Альянсу, зазначив високопосадовець з Європи.
Скептичне ставлення Трампа до підтримки України, можливо, стало менш вираженим. Як повідомив західний високопосадовець, який вів переговори з командою президента США, вони виявили готовність зосередитися на наданні Україні гарантій безпеки, які, за їхніми приватними оцінками, є неминучими.
Проте в відповідь на ці зобов'язання Трамп може сподіватися, що країни Європи візьмуть на себе значнішу частину відповідальності за реалізацію будь-якої можливої угоди.
За словами того ж дипломата, європейці розуміють, що США очікують, що вони нададуть основну частину військ, оскільки Трамп вважає війну в Україні європейською справою.
Команда президента також дала зрозуміти, що нова адміністрація США не має наміру брати безпосередню участь у відновленні України, і вони пропонують, щоб цим займався приватний сектор, сказав інший дипломат-високопосадовець, підкресливши, що дискусії все ще тривають.
22 січня президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю для Bloomberg News підкреслив, що для створення дієвих миротворчих сил обов'язково потрібно залучити американських військових, оскільки лише європейська військова підтримка не зможе забезпечити належне стримування агресії Путіна.
Європейські партнери України в останні тижні демонструють обережний оптимізм, вважаючи, що Трамп не змусить Київ розпочати передчасні мирні переговори з Москвою.
Цього тижня Трамп пригрозив Москві фінансовими санкціями, якщо Путін відмовиться припинити бойові дії найближчим часом.