Бессент звинуватив Зеленського в тому, що він не зміг підписати угоду щодо надр.

Міністр фінансів США зазначив, що 28 лютого президент України "знищив те, що вважалося найпростішою справою на планеті".

Президент України Володимир Зеленський неодноразово відкладав підписання угоди з США щодо корисних копалин. Врешті-решт, 28 лютого у Білому домі він "зіпсував те, що могло стати найпростішою угодою у світі", зазначив міністр фінансів США Скотт Бессент в інтерв'ю пропагандистському журналісту Такеру Карлсону.

Міністр поділився, що спочатку Зеленський нібито був готовий укласти угоду, коли Бессент завітав до Києва.

Ми мали активну дискусію, і я висловив йому: "У вас тут 50 журналістів. Я присутній, щоб продемонструвати, що немає жодних розбіжностей між народом США, народом Росії, а також, вибачте, народом України, і між керівництвом Америки та України. Я зазначив: "Ви створили величезну прірву, подібну до Гранд-каньйону. Що ми відповімо цим людям?" – розповідає Бессент.

Він зазначив, що Зеленський у той момент дав обіцянку підписати угоду в Мюнхені.

"Він не підписав її, було багато розмов... А потім він добрався до Овального кабінету і зруйнував те, що мало бути найлегшою справою у світі", - наголосив Бессент.

Він зазначив, що "всі документи були готові до підписання на столі, але жоден з них так і не отримав підпису".

Американський міністр висловив думку, що угода США з Україною щодо корисних копалин викликала невдоволення у росіян. Він зазначив, що вони вважали цю угоду важливим кроком для стабільності як для США, так і для України. Цей факт, на його думку, підтверджується тим, що Росія здійснила авіаудари по Києву всього через 4 години після його прибуття до столиці, незважаючи на те, що до цього не вела бомбардувань з листопада.

Бессент зазначив, що угода щодо надр є "елементом мирного проекту" президента США Дональда Трампа, і ця угода "виконає кілька завдань".

"Перш за все, це укріпить партнерство між США та Україною, забезпечивши тісніший зв'язок. По-друге, це стане чітким сигналом для російського керівництва про те, що Сполучені Штати не залишать Україну на самоті. По-третє, це продемонструє американському суспільству, що ми маємо реальний економічний інтерес, а не просто надаємо великі гранти. Це може стати основою для довгострокового співробітництва," - підкреслив він.

Нещодавно УНІАН повідомило, що українська делегація планує вирушити до США в найближчі дні для обговорення угоди, що стосується корисних копалин. Міністр Бессент зазначив, що візит відбудеться "або наприкінці цього тижня, або на початку наступного", щоб розглянути питання економічного співробітництва між Україною та США. Він також додав, що українська сторона "залучила юридичну підтримку", а американська сторона вже "готова" до укладення угоди.

Зеленський заявляв, що угода про надра не має суперечити майбутньому вступу України в ЄС. Він повідомив, що над новим проєктом цієї угоди працюють українська і американська команди, зокрема юристи. Він також сказав, що не вбачає потреби обговорювати про якісь ризики, поки не дадуть свою резолюцію юристи.

Водночас ексміністр закордонних справ України Дмитро Кулеба оприлюднену в ЗМІ угоду про надра назвав "історією про неприйнятність". Мовляв, нинішня команда в США вважає, що якщо наше виживання залежить від них, то ми повинні віддати все, що вони захочуть. Він підкреслив, що в першій угоді, яку мали підписати в Вашингтоні, не було нічого поганого, в перспективі вона була б вигідною для України.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.