Батька, який служить у війську, охрестили "контуженим", а його доньку цькують: під Києвом у ліцеї розгорівся гучний скандал.

У Вишневому, в ліцеї №1 Київської області, стався резонансний інцидент. Колектив закладу освіти намагався усунути з роботи вчительку початкових класів, яка є дружиною військового, що з початку війни захищає Україну на фронті. У цій ситуації були застосовані різні методи тиску, зокрема, стосовно її дочок, які навчаються в тому ж ліцеї.

Докладніше про це читайте в матеріалі OBOZ.UA.

Спершу його запропонували на посаду директора навчального закладу.

Старший лейтенант, десантник десантно-штурмової бригади Олексій Шуляк перед новим роком вийшов на ротацію з Покровського напрямку, де він зі своїми товаришами чотири місяці тримали оборону. До цього був Бахмут та інші гарячі точки на сході нашої країни.

Проте тепер йому потрібно також оберігати свою родину від подій, що відбуваються в колективі ліцею №1 у Вишневому, який розташований поблизу Києва.

Олексій, у своїй ролі офіцера, з військовою точністю ділиться переживаннями, які випадають на долю його двох дочок та дружини Вікторії Шуляк, яка викладає у початкових класах.

Вікторія розпочала свою діяльність у цій школі чотири роки тому. Спочатку її адаптація пройшла успішно, і вона швидко знайшла своє місце. Вчителька не лише навчала учнів, а й повністю віддавалася своїй справі. На своїй сторінці у Facebook вона регулярно публікує свіжі ідеї про те, як залучити дітей до навчання та як за допомогою ігор передати їм корисні знання.

Вона бере активну участь у різних заходах, тренінгах для вчителів, підвищує свою кваліфікацію, розвивається.

"Вона так багато зробила за чотири роки роботи, чого багато хто і за 20-30 років не змогли зробити. Вона учитель-методист, учитель вищої категорії, сертифікований учитель. Вікторія підняла рейтинг цієї школи. Вона виступає спікером на освітніх платформах Міністерства освіти, проводить лекції у регіонах. І чесно кажучи, вона трохи розворушила цей колектив, показала їм, як треба працювати. Але, мабуть, не всім це сподобалося", - розповідає чоловік вчительки.

Олексій пригадує, що приблизно через рік директор ліцею Володимир Плахотнюк запросив її до себе і висловив бажання порекомендувати її на посаду директора однієї з сусідніх шкіл. До нього звернулися представники відділу освіти міста, які шукали перспективного фахівця для цієї вакансії.

"Вікторія вирішила відмовитися від пропозиції, пояснивши, що не бачить себе в ролі директора, оскільки це пов'язано з адміністративними обов'язками. Її справжнє бажання – навчати дітей, а не займатися управлінням. При цьому вона додала: 'На посаду заступника я б погодилася'. Можливо, її висловлювання дійшли до інших працівників школи, і деякі з них сприймають її як суперницю. Я не можу стверджувати цього напевно, але після того, як це сталося, у старшої доньки Марії, яка навчається в 9-му класі, виникли певні труднощі," – ділиться Олексій Шуляк.

Батько вказав на помилку вчительки

Минулого січня Олексій повернувся з фронту на відпустку. Його донька поділилася з ним, що вчителька математики несправедливо оцінила її на 8 балів. Олексій розповів, що вчителька викликала його доньку, щоб вона пояснила одну з математичних тем. Проте діти стверджували, що ця тема їм ще не була викладена.

Оскільки дівчинка навчалася з репетитором, вона вже була ознайомлена з цією темою і змогла дати відповіді на запитання. В результаті, викладачка оцінила її на 8 балів.

Тоді батько вирушив до директора навчального закладу з проханням, щоб хтось із адміністрації був присутній під час його бесіди з вчителькою, аби уникнути можливих непорозумінь у майбутньому. На цю зустріч вирушила заступник директора Валентина Климанська.

Бесіда тривала півтори години, під час якої не було жодних конфліктів — батько і вчителі навіть жартували. В результаті, вчителька визнала свою помилку, адже справді не перевірила журнал і не впевнилася, що діти ще не вивчали цю тему. На це батько зауважив, що, з огляду на це, його дочка вже була знайома з матеріалом, і за додаткові знання, можливо, заслуговувала на вищу оцінку.

На цьому розійшлися, але, мабуть, адміністрації не сподобалося, що батько прийшов, розібрався у ситуації і вказав на помилку. Олексій каже, що після цього директор ліцею кардинально змінив своє ставлення до Вікторії.

Наступного дня після розмови класна керівниця старшої дочки сказала, що "до школи приходять неадекватні батьки з 90-х років, качають права. Залякують, ну вони усі там на фронті контужені".

"Хоча під час нашої бесіди цієї викладачки не було присутньо, в школі вже почали ширитися певні чутки. Це мене зацікавило, але я не став поглиблюватися в цю тему, просто зафіксував це для себе," - розповідає військовий.

Старшій дочці постійно ставили нижчі оцінки; за контрольні роботи вона отримувала 6-7 балів, хоча під час підготовки з репетитором її результати сягали 11 балів.

Обзивали та чіплялися до речей дитини.

Цього навчального року молодша донечка Даша вступила до 5-го класу. Вона завершила початкову освіту під керівництвом іншої вчительки, тоді як її мама Вікторія викладала в паралельному класі.

Справа в тому, що у моєї молодшої доньки є важка недуга — вона живе з цукровим діабетом і потребує інсуліну. Ще в 4-му класі почалися знущання з боку однокласників через її стан.

"Вони їй говорили: 'Не сідай поруч, у тебе діабет — це заразна хвороба.' А її вчителька початкових класів, замість того щоб провести розмову зі школярами і пояснити їм ситуацію, просто зазначила, що діабет з'являється через надмірне вживання кока-коли. В результаті діти почали повторювати ці слова," - розповідає Олексій.

Отже, коли молодша донька вступала до 5-го класу, Вікторія вирішила звернутися до директора з проханням перевести її до паралельного класу, де вона сама викладала раніше у 4-му класі. Усі діти в цьому класі були їй знайомі, адже вони неодноразово відвідували Шуляків на святкування дня народження молодшої донечки та активно спілкувалися між собою.

Проте з п'ятого класу ситуація кардинально змінилася. У групі з'явилися дві дівчини — Софія і Марина, які почали активно цькувати своїх однокласників. Навіть хлопці не залишилися осторонь від їхніх нападів.

Дівчатка взялися і за молодшу дочку військового - вони всіляко її обзивали та принижували. Якось у роздягальні вони причепилися до Даші, обзивали її стукачкою, тупою. А коли після фізкультури вона повернулася в роздягальню, то виявила у своєму взутті купу зім'ятих папірців. Хтось відкрив її портфель, накидав і туди папірців, і до того ж витяг її глюкометр для вимірювання цукру в крові, який дівчинка обов'язково носить із собою, а також відкрив коробочку з індикаторними смужками і розсипав їх.

У жовтні під час фізкультури вчитель не дозволив Даші піти до роздягальні, щоб перевірити рівень цукру, попри те, що знав про її проблему. Після заняття медсестра школи виявила, що рівень глюкози у Даші становить 30, що значно перевищує норму 5-6 для дорослої людини.

Вікторія звернулася до директора зі своїм проханням про розслідування ситуації та інформування її про вжиті дії. Хоча директор і провів бесіду, офіційної відповіді Вікторія так і не отримала, а вчитель фізкультури більше не працює в школі.

"Ти така мудра, що будеш мені вказувати на правила."

А потім сталася історія, яка спонукала батька піти у поліцію і вже написати заяву про булінг.

Того січневого дня на уроці була вчителька, яка заміняла основного педагога. Молодша донька знову стала жертвою цькування з боку своїх однокласниць, які називали її нерозумною та вигнанкою. Вчителька помітила це і попросила дівчинку змінити місце.

На це дочка зауважила, що вчителька звертає увагу тільки на неї, а тих, хто веде себе погано, ігнорує. Вчителька відповіла: "Це ти можеш розповісти своїй мамі, але зі мною ти не повинна так спілкуватися". Тоді донька зазначила, що її права охороняє закон. "О, ти така розумна, тепер будеш мені тут про закон розповідати", - згадує Олексій.

Дівчинка розплакалася, тоді вчителька вигнала її з класу, мовляв, зриваєш урок. Дівчинка пішла до туалету, закрилася там і продовжувала плакати. Пізніше в туалет забігла одна з кривдниць Софія, била у двері, вимикала світло, обзивала: "Ти стукачка, ти підеш із цієї школи разом зі своєю мамою", - кричала кривдниця.

Через стрес у дівчинки знову підстрибнув рівень цукру у крові до 31.

Від самого ранку батько постраждалої дівчинки приїхав до поліції та написав заяву, щоб перевірили факти булінгу його дитини. Потім подався до директора. Той саме викликав до себе Вікторію, розмовляв із нею хвилин 40, вчителька вже плакала.

"Я трохи почекав, потім увійшов і висловив своє обурення з приводу того, що мене назвали контуженим і неадекватним. Директор лише сказав, що може вибачитися за це. Я прийняв його вибачення, але підкреслив, що буду захищати свою дитину всіма законними засобами. Я також наголосив, що директор несе відповідальність за те, що відбувається в школі. Це схоже на армію: за все, що коїться в підрозділі, відповідає командир", - зазначив військовослужбовець.

Потім була комісія, куди завітали представники поліції, соціальної служби, управління освіти, вчителі. Там показали відео, на якому видно, як заплакана Даша йде до туалету, а потім туди кілька разів за 5-7 секунд забігає Софія. У результаті комісія проголосувала, що жодного булінгу не було.

Після цього Вікторія з Олексієм пішли на батьківські збори до свого класу. І там з'ясувалося, що ці дві дівчинки булять й інших учениць класу.

Одна мати розповіла, що її дочка повернулася додому і стала нервово шукати адреси спортивних магазинів в інтернеті. З'ясувалося, що ці дівчатка сміялися над нею через те, що в неї не така спортивна форма і небрендові кросівки. Вони з подругами оточили її дочку, вивертали етикетки на одязі та обговорювали, що вона носить не такий одяг.

Мама, яка з донькою приїхали з Харкова і є ВПО, розповіла, що її доньку теж вони оточили, а Софія з Мариною їй сказали, що вона тут ніхто, і щоб вона трохи "попустилася". Ще одна мама розповіла, що її дочку ці самі дівчатка тягали за волосся і штовхали на сходах.

Ці дві дівчини справді наводять страх на весь клас, навіть на хлопців. Багато учнів обирають дружити з ними, щоб уникнути конфліктів.

"Софія, напевно, не сама придумала вислів про те, що 'ти підеш зі школи разом зі своєю мамою'. Її мама працює в їдальні, і, можливо, дівчинка стала свідком розмов дорослих. Вони вирішили усунути незручного співробітника і почали тиснути на наших дітей, зокрема на нашу хвору доньку. Я не залишу це без відповіді", - висловлює свою думку Олексій.

У школі ця ситуація ще не завершилася. В п'ятницю, 24 січня, під приводом педагогічної ради відбулося своєрідне судилище, нагадуючи часи радянського минулого. Обговорювали поведінку вчительки Вікторії Шуляк, і кожен присутній педагог мав можливість висловити свою думку, беручи мікрофон. Вчителі були обурені тим, що Олексій привернув увагу до подій у ліцеї, опублікувавши інформацію на сторінці ГО "Батьки SOS". Це викликало невдоволення серед заступників директорів, самих директорів та вчителів.

У завершальному етапі заходу слово взяв директор. На відміну від своїх висловлювань трирічної давності, коли він усім на приклад ставив Вікторію Олександрівну, Володимир Григорович тепер закидав їй, що вона не зробила жодного кроку на користь школи за цей час.

Ліцей відмовився коментувати

Ми звернулися до ліцею з проханням висловити свою думку. Спочатку на наш запит відгукнулася заступник директора Валентина Климанська, зазначивши, що вона під час уроку, і попросила зателефонувати через півтори години.

А потім уже відповів директор. Щоправда, представлятися він не захотів, заявив, що жодного коментаря ми не отримаємо. Тому що, на його думку, розслідування булінгу має відбуватися конфіденційно. І будь-які наші прохання хоч якось висловити своє ставлення викликали у нього роздратування.

Ми направили офіційний запит до освітнього управління Вишневої міської ради і наразі очікуємо на їхню відповідь.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.