Багатоповерхові будинки піддадуть реконструкції: їх планують завершити в найкоротші терміни.
Це експериментальний проєкт, який в майбутньому може бути розширений на інші населені пункти.
У Києві розпочинається пілотний проєкт, у межах якого багатоквартирні будинки безкоштовно оснастять акумуляторами, інверторами та генераторами. Про це стало у своєму Telegram-каналі повідомила прем'єр-міністр Юлія Свириденко.
Вона зазначила, що уряд надасть підтримку столиці у підготовці житлового фонду до зимового сезону. У рамках цього проєкту житлові будинки будуть оснащені системами для забезпечення резервного живлення.
"Уряд виділить кошти на придбання та монтаж акумуляторів, інверторів і генераторів, щоб гарантувати функціонування ліфтів, інженерних систем і освітлення в громадських зонах", - повідомила прем'єр-міністр.
Вона також підкреслила, що фінансування для придбання обладнання буде здійснено з бюджетних коштів, проте відповідальність за його експлуатацію покладатиметься на жителів. Це включає в себе витрати на паливо, технічне обслуговування та ремонт обладнання.
"Участь у проєкті є абсолютно добровільною – рішення приймаються спільно співвласниками багатоквартирних будинків," – зазначила Юлія Свириденко.
Упродовж 30 днів Київська міська державна адміністрація повинна визначити перелік будинків, що відповідатимуть критеріям ініціативи, а також оцінити потребу у фінансуванні.
"Прем'єр-міністр зазначила, що програма для Києва буде впроваджена у форматі пілотного проєкту. Ми аналізуємо доцільність та перспективи її розширення на інші населені пункти."
Раніше портал Знай писав, що генератори та свічки не ховаємо: що буде з відключеннями світла навесні та влітку.
Також ми інформували про те, що українцям було надано попередження щодо можливості виникнення голоду.
Портал також повідомив, що річки можуть висохнути: новий закон поставив під загрозу водопостачання.