Американський експерт у галузі політичних наук передбачив, які наслідки матиме президентство Трампа для глобальної спільноти.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на колонку американського політолога Яна Бреммера.

Згідно з думкою Бреммера, Трамп прийме значно більш рішучу позицію стосовно Китаю після того, як адміністрація Джо Байдена зуміла налагодити стабільні відносини.

Все почнеться з підняття митних зборів на імпорт з Китаю, що має на меті зменшити двосторонній торговий дисбаланс. У залежності від рівня цих зборів та готовності китайської сторони до переговорів, а не до симетричної реакції, можливе загострення ситуації може призвести до значних зрушень.

"Врешті-решт, Китай опиняється перед серйозними економічними викликами і буде діяти обережно, щоб уникнути зайвих криз. Однак, швидше за все, конфронтаційна стратегія, яку підтримує "яструбиний" кабінет Трампа та республіканці в Конгресі, може завдати шкоди двостороннім відносинам. Це, в свою чергу, може призвести до нової холодної війни, що підвищить ймовірність безпосереднього військового зіткнення", - підкреслив експерт з політики.

На Близькому Сході, на його думку, Трамп спробує розширити Угоди Авраама і включити Саудівську Аравію, надаючи Ізраїлю карт-бланш на ведення воєн без тиску щодо обмеження гуманітарних втрат чи ризику ескалації.

"Особливу стурбованість викликає те, що Трамп, ймовірно, буде підтримувати, а можливо, навіть заохочувати наміри прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу остаточно вирішити питання ядерної загрози з боку Ірану. Це може призвести до ризику ескалації конфлікту та серйозних проблем із постачанням енергії", - зазначає Бреммер.

Крім того, американський експерт у сфері політики зазначив, що Трамп обіцяв покласти край війні в Україні "протягом одного дня", можливо, навіть до своєї інавгурації.

Ця особа намагається досягти перемир'я шляхом тиску на президента України Володимира Зеленського та російського лідера Володимира Путіна. Він прагне заморозити конфлікт на існуючих лініях розмежування, використовуючи військову допомогу Україні як засіб впливу на обидві сторони.

"Чи приймуть учасники ці умови, поки що залишається невідомим", - підкреслив Бреммер.

На його думку, багато залежатиме від того, як відреагує Європа.

"Держави НАТО, розташовані на східному кордоні, зокрема Польща, країни Балтії та Скандинавії, вважають російську агресію екзистенційною загрозою для своєї національної безпеки. Вони готові понести суттєві витрати на підтримку України у випадку, якщо США ухиляться від своїх зобов'язань," - підкреслив він.

Інші держави можуть шукати можливості для укладення угод, керуючись різними мотивами: ідеологічними, як це відбувається в Угорщині; політичними, що спостерігаються в Італії; або фінансовими, характерними для Німеччини.

Бреммер висловлює думку, що повторний термін Трампа може стати тим поштовхом, який нарешті спонукає до єдності Європи, змушуючи її створити більш потужну, узгоджену та "стратегічно автономну" систему безпеки. Водночас, це може посилити вже існуючі суперечності всередині Європейського Союзу, серйозно підірвати трансатлантичне партнерство та призвести до нових проявів російської агресії.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.