Американські законодавці внесли новий законопроект, що передбачає введення санкцій проти Російської Федерації та надання підтримки Україні.
Згідно з повідомленнями західних медіа, це можна вважати ще однією ініціативою американських законодавців, спрямованою на те, щоб переконати адміністрацію президента США Трампа надати підтримку Києву.
Член Демократичної партії в Комітеті Палати представників з міжнародних справ, конгресмен Грег Мікс, ініціював законодавчий проект, спрямований на підтримку України. Цей законопроект передбачає фінансування заходів безпеки та відновлення для української сторони, а також запровадження жорстких санкцій проти Росії. Редакція Reuters отримала доступ до копії цього документа.
"Проект закону, який наразі не був оприлюднений, був представлений два тижні після того, як сенатори-республіканці і демократи ініціювали суворі санкції, які можуть бути введені проти Росії у разі, якщо вона відмовиться від участі в добросовісних мирних переговорах з Україною", - повідомляє західне інформаційне агентство.
Асистенти Конгресу, які брали участь у підготовці законопроекту Палати представників, зазначили, що їхня мета полягала в тому, щоб вплинути на дискусії стосовно будь-якого законодавства, пов'язаного з Україною, яке в кінцевому підсумку буде затверджене Конгресом.
Передбачалося, що елементи законопроекту будуть включені в будь-який фінальний комплексний документ щодо України, навіть якщо сама пропозиція "уповільниться" в Палаті представників, де домінують республіканці.
"Цей законопроект, безперечно, стане складовою частиною законодавчих дебатів," - зазначив один з американських депутатів у коментарі для Reuters.
Законопроект складається з трьох розділів, він має забезпечити більшу підтримку, ніж проект стосовно України в Сенаті США.
Перший документ підтверджує підтримку України та НАТО, а також містить плани щодо надання допомоги офіційному Києву у відновлювальних заходах. Зокрема, передбачено створення посади спеціального координатора, відповідального за питання відновлення України.
Другий передбачає допомогу українській стороні в безпеці, включаючи прямі позики та військове фінансування.
Третій аспект включає введення суворих санкцій та контролю за експортом стосовно Російської Федерації, зокрема до фінансових організацій, нафтової й гірничодобувної галузей, а також до представників російського уряду.