Американські фірми переймають досвід у України щодо створення надійних безпілотних апаратів для Пентагону, - WSJ.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на The Wall Street Journal.

Як наголошується в публікації, американські стартапи витратили мільярди доларів венчурного капіталу в надії розробити невеликі безпілотники, які потрібні Пентагону для майбутніх конфліктів. Але багато хто з них виробляє тільки дорогі літаки, які не дуже добре літають. Тим часом українські виробники безпілотників освоїли масове виробництво безпілотників, незважаючи на обмежені ресурси, і шукають нових клієнтів і капітал.

Тепер дві сторони зливаються в єдине ціле, що викликає інтерес у Міністерства оборони США.

Зокрема, торік південнокаліфорнійський стартап CX2 уклав угоду щодо встановлення свого програмного забезпечення і датчиків на українські безпілотники. Ця угода отримала схвалення з боку одного з підрозділів збройних сил США і незабаром може стати предметом озброєння американських військ.

"Н жодна компанія зі США не здатна скласти конкуренцію Україні", - зазначив співзасновник CX2 Натан Мінц. "Ви ж розумієте, що їхні рішення дійсно функціонують. У них є справжня лабораторія з високими ставками, створена для тестування всіх цих технологій на міцність".

Зацікавленість Міністерства оборони в українських безпілотниках відображає складнощі, з якими стикаються американські стартапи у сфері дронів, а також успіхи українських розробників, досягнуті після початку російської агресії. Хоча Пентагон вважає, що малі автономні безпілотники є критично важливими та мають пріоритет у фінансуванні, ці погляди не змогли спровокувати бум в американській індустрії дронів.

Згідно з даними Міністерства оборони, Сполучені Штати здатні виготовляти до 100 тисяч безпілотників щорічно. У минулому році Україна створила більше двох мільйонів дронів. Частина з цих безпілотників, які зацікавили Міністерство оборони, має можливість долати дистанції в сотні кілометрів з вибуховими зарядами і була задіяна в атаках на російській території.

Виробники безпілотників в Україні починають обмірковувати перспективи після закінчення війни, адже США та Україна продовжують вести діалоги про можливе мирне врегулювання. Представники Міністерства оборони та засновники стартапів зазначають, що жодні дипломатичні зміни навряд чи вплинуть на міцний зв'язок між американськими та українськими компаніями у сфері дронів, а також не зменшать зусилля Міноборони щодо впровадження інновацій з України.

Для українських стартапів ключовим фактором зростання є вихід на міжнародні ринки. Щоб перетворити сектор безпілотних технологій на двигун економічного відновлення після війни, підприємці прагнуть залучити американських покупців та інвесторів.

"Україна ясно дала зрозуміти, що має намір стати столицею безпілотників планети після закінчення цієї війни", - заявив Дерек Вітлі, співзасновник стартапу Vivum, який продає Міністерству оборони своє програмне забезпечення на основі штучного інтелекту для автономних систем.

Українські безпілотники зазвичай коштують лише десяту частину ціни їх американських аналогів. Вони довели свою ефективність на фронті, здатні функціонувати навіть при блокуванні радіо- і супутникового зв'язку електронними перешкодами.

Американські стартапи повільніше розробляють, постачають та оновлюють свої безпілотники, які часто не здатні витримати жорсткі умови радіоелектронної боротьби. Багато компаній з США, які доставили свої дрони в Україну, стали свідками того, як їх апарати падали або не виконували поставлені завдання.

Підрозділ оборонних інновацій (DIU), підрозділ Міністерства оборони США, який постачає нові технології для армії, вперше за останні тижні уклав контракти з двома українсько-американськими партнерствами. Компанії випробують свої далекобійні ударні безпілотники цієї весни в Україні, де вони виробляються, а потім отримають можливість поборотися за виробничі контракти з Пентагоном.

Інший стартап із Піттсбурга, KEF Robotics, створив спільне підприємство з українською компанією Sensorama Lab для створення програмного забезпечення і сенсорних систем у Києві, які дадуть змогу дронам орієнтуватися в перевантаженому повітряному просторі та знаходити цілі, залишаючись при цьому відносно непоміченими. Спільне підприємство під назвою Blue Arrow отримало замовлення від європейських військових і залучає фінансування від американських венчурних капіталістів. Воно випробує свої дрони з елітним українським підрозділом на передовій.

"В Україні спостерігається такий рівень виробництва, якого в США досягти не вдається", - зазначила Ольга Погода, одна з засновниць компанії Blue Arrow.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.