Альтернатива Жулянам та Борисполю. В Україні планують відкрити новий міжнародний аеропорт.

Цю інформацію озвучила Олена Шуляк, яка є головою Комітету з питань організації державного управління, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

За її словами, це дозволить створити альтернативу міжнародним аеропортам Бориспіль та Жуляни, а також запропонувати вигідні умови лоукост-авіакомпаніям завдяки його дисконтним ставкам і зборам та скороченням льотного часу.

Однією з ключових причин, чому аеропорт залишався непрацюючим до початку війни, стало неналежне технічне обслуговування злітно-посадкової смуги, зазначила Шуляк.

За її словами, органи місцевого самоврядування Житомирської області мають детальний план по ремонту і модернізації аеропорту.

При цьому інвестиції у його запуск оцінюються у близько $20 млн.

За словами Шуляк, найголовнішою перевагою аеропорту Житомир в контексті пасажирських перевезень є його невелика віддаленість від столиці України -- міста Київ.

"Місцева влада впевнена, що бюджетні авіаперевізники можуть обрати аеропорт Житомир завдяки його зниженим тарифам і зборам, а також зменшеному часу польоту," – зазначила вона. – "Безкоштовний трансфер пасажирів від станції метро Житомирська може стати важливим конкурентною перевагою у боротьбі за клієнтів."

Міжнародний аеропорт Житомир має потенціал стати важливим хабом для вантажних перевезень у майбутньому, зауважила Шуляк.

Як вже згадувалося раніше, у лютому адміністрація міжнародного аеропорту Бориспіль провела переговори з представниками лоукост-компанії Wizz Air щодо швидкого старту авіарейсів після відновлення повітряного простору.

Ще до початку загаданих переговорів гендиректор Wizz Air Йожеф Вараді завив про готовність авіакомпанії відновити польоти до Києва протягом шести тижнів. Загалом лоукостер планує перевезти 5 млн пасажирів протягом першого року роботи на українському ринку.

Конкурентний лоукостер Ryanair оголосив про намір відновити свої рейси до України.

У лютому гендиректор аеропорту Бориспіль Олексій Дубревський заявив, що Україна продовжує роботу над побудовою архітектури безпеки, яка дасть змогу відновити авіаційне сполучення. Цю роботу вже виконано на 60-70%.

У листопаді 2024 року Олексій Кулеба, віцепрем'єр-міністр з відновлення України та міністр розвитку громад і територій, оголосив, що авіаційна служба України практично завершила підготовку до відновлення авіасполучення в країні, досягнувши 95% готовності. Проте він підкреслив, що одним із найважливіших аспектів залишається забезпечення безпеки пасажирів.

З 24 лютого 2022 року українське небо стало недоступним.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.