60 танків і БМП з Хорватії: Forbes розглянув, яким чином ця військова техніка підтримає Україну.

Українські збройні сили потребують додаткової бронетехніки для ефективної протидії російським загарбникам.

Командування Збройних сил України невтомно працює над виведенням виснажених підрозділів з зони бойових дій. Одночасно країна прикладає зусилля для постачання нових бригад необхідною бронетехнікою, щоб захисники не перетворилися на легку здобич для ворога, повідомляє Forbes.

У публікації було відзначено, що німецькі танки Leopard 1A5 і Leopard 2A4, які доставили із затримкою, разом із новою технікою з США, Франції та Австралії, сприяли підтримці України в цій ситуації.

Зокрема, українські військові мають велике прагнення до покращення своєї бронетехніки. Тому для них стало позитивною новиною рішення Хорватії оновити свій арсенал, замінивши застарілі танки та бойові машини, що залишилися ще з часів холодної війни. Хорватський уряд ухвалив рішення продати 30 старих танків М-84 та 30 бойових машин М-80 німецькій стороні, яка в подальшому планує передати ці технічні засоби Україні.

"46-тонний М-84 є югославською версією радянського Т-72. 15-тонний М-80 був югославською відповіддю на радянську БМП-1. На озброєнні Збройних сил України є сотні Т-72 і БМП-1, тому вони без проблем зможуть інтегрувати М-84 і М-80", - пояснили у Forbes.

У публікації підкреслили, що завдяки техніці, яку планує передати Хорватія, Україна зможе укомплектувати два батальйони або ж половину бригади. Відзначимо, що раніше українські посадовці повідомляли про плани переформування нової 156-ї піхотної бригади в механізовану.

156-та механізована бригада є однією з 14 нових формувань, що налічують 2000 військовослужбовців, створених нещодавно в складі українських сухопутних військ. Принаймні 10 з цих бригад підпорядковані безпосередньо Сухопутним військам. Більшість з нових бригад, сформованих у 150-х роках, спочатку мали статус піхотних, але відчували нестачу важкого озброєння, - зазначено в матеріалі.

Відомо, що зазвичай українська механізована бригада має 31 танк та 93 бойові машини. Проте вже десять механізованих бригад потребують 310 танків та 930 бойових машин. Водночас ще у вересні президент України Володимир Зеленський повідомляв, що його уряд не може забезпечити важким озброєнням навіть чотири з 14 нових бригад.

Своєю чергою в Україні також виробляють деякі нові машини, а саме модернізують старі додатковою бронею та кращими системами управління вогнем. Проте все ж більшість техніки надходить від союзників. Зокрема за час повномасштабної війни, партнери Києва пообіцяли надати близько 900 танків та 1400 бойових машин, а також тисячі легких бронетранспортерів та броньованих вантажівок.

"Але українці втратили майже стільки ж бронетехніки, скільки отримали від союзників: 900 танків і 1400 бойових машин. Це означає, що Україна могла б виробляти достатньо бронетехніки, щоб підтримувати в боєздатному стані свої старі сухопутні бойові бригади - близько 100 - в повному складі. Але вона намагається виробляти техніку для будь-яких нових бригад, які вона формує", - зауважили у Forbes.

Проте Україна не може відмовитися від формування нових бригад, адже багато українських військових воюють постійно з моменту повномасштабного вторгнення росіян, тому вони втомилися, а таке виснаження може мати дуже погані наслідки.

"Розглянемо 72-гу механізовану бригаду, яка протягом двох років утримувала оборону у місті-фортеці Вугледар на півдні Донецької області, незважаючи на відсутність суттєвого підкріплення. Проте, врешті-решт, вона піддалася невпинним атакам більш потужних російських військових формувань і відступила 1 жовтня. Цей відступ призвів до серйозного загострення ситуації та більш широкого колапсу українських позицій на півдні Донецької області", - зазначено у статті.

Отже, використовуючи виснаження українських збройних сил, російські агресори посилюють свої наступальні дії, просуваючись углиб на кількох ключових фронтових напрямках. Тим часом новостворені українські бригади, зокрема 156-та, не встигають надати необхідну підтримку вчасно, зазначають у Forbes.

Згідно з інформацією від УНІАН, до завершення 2024 року Хорватія передасть Україні 60 танків та бойових машин піхоти. Крім того, Хорватія та Німеччина уклали угоду про постачання запасних частин і боєприпасів з хорватських складів в Україну.

Крім того, стало відомо, що Австралія має намір передати Україні кілька десятків танків M1A1 Abrams, які вийшли з експлуатації і будуть замінені на новішу модель M1A2. Зокрема, в рамках військового пакету допомоги на суму 245 мільйонів доларів, Україні буде надано 49 танків M1A1.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.