15 загадкових хвилин: про що дискутували Трамп і Зеленський під час зустрічі у Ватикані.

Прощання з Папою Римським як шанс для миру в Україні. Церемонія вшанування понтифіка Франциска об'єднала світових лідерів з Європи та Сполучених Штатів, перетворивши Ватикан на арену політичних дискусій. Вперше за майже два місяці відбулася особиста розмова між Володимиром Зеленським та Дональдом Трампом. Про подробиці цих переговорів читайте далі в нашому репортажі.

Площа Святого Петра в Римі переповнена людьми. Сотні тисяч віруючих, священнослужителів та світових лідерів зібралися, щоб віддати останню шану Папі. Серед них був і Володимир Зеленський, чия поява викликала бурю оплесків у натовпі.

На церемонії перше подружжя України розмістили у чільному ряду всупереч усталеним правилам. Речник Ватикану Маттео Бруні пізніше визнав: протокол справді порушили, мовляв, було вільне місце. Та чимало спостерігачів вбачають у цьому знак особливої уваги. Володимир та Олена Зеленські стояли поряд із першими подружжями Франції, Іспанії та США.

Ірина Іванова, журналістка.

Лідери зустрічалися не тільки під час самої церемонії. Ця подія стала відправною точкою для дипломатичних бесід про мир, за який так активно виступав покійний Папа. Володимир Зеленський і Дональд Трамп провели приватну бесіду безпосередньо перед похороном Франциска.

Особиста зустріч тривала приблизно 15 хвилин. Без жодних консультантів чи перекладачів. Два стільці, розташовані один навпроти одного, в елегантному інтер'єрі базиліки Святого Петра. Що саме обговорили лідери, залишилося невідомим. Проте обидві сторони підкреслили, що бесіда була продуктивною і має потенціал стати історично важливою.

Володимир Зеленський, президент України:

Зустріч минула добре, вона була справді продуктивною. Не хочу розголошувати деталі, бо обговорювали надто чутливі питання. Та загалом йшлося про те, як наблизити мир, наскільки результативними були зустрічі в Парижі та Лондоні. Ми хочемо продовжити такі зустрічі, щоб принести мир в Україну.

Зустріч у Ватикані відбулася на наступний день після переговорів Віткоффа з путіним у росії. Після них Трамп публічно заявив, що обидві сторони "дуже близькі до угоди". У пресу потрапили деталі мирного плану, який пропонує Вашингтон і Києву, і москві, а також угоди, яку Україна підготувала з Європою. Документи частково збігаються. Найбільші розбіжності у питанні окупованих територій. Тож особиста розмова між Трампом і Зеленським була вкрай важливою в контексті переговорів - пояснює заступник керівника Офісу Президента України Ігор Брусило.

Ігор Брусило, заступник керівника Офісу Президента України.

Питання, що виникають, є вкрай актуальними, адже команди України, США та їхніх британських, французьких і німецьких партнерів ведуть переговори щодо основ майбутнього миру. У зв'язку з цим, зустрічі та комунікації між президентами для обговорення найважливіших аспектів цього документа стали надзвичайно необхідними та суттєвими.

Окрім зустрічі з президентом США, голова української держави провів переговори з кількома європейськими лідерами. Зокрема, з Урсулою фон дер Ляєн, Еммануелем Макроном, Кіром Стармером та Джорджією Мелоні. Після зустрічі з Зеленським президент Франції написав у мережі Х, що Україна готова до безумовного припинення вогню. І тепер кремлівський лідер повинен довести свою готовність до миру.

Інші публікації

У тренді

stolychnonews

Використання будь-яких матеріалів, що розміщені на сайті, дозволяється за умови посилання на stolychno.news

Інтернет-видання можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео за умови гіперпосилання на stolychno.news

© Stolychno.News. All Rights Reserved.